Reklama

Oddział neurologiczny w zambrowskim szpitalu gotowy na przyjęcie pacjentów

Na tę inwestycję czekano wiele lat. W czwartek, 5 stycznia, Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym i Rehabilitacją w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie został oficjalnie otwarty. W uroczystości wziął udział marszałek Artur Kosicki. Zainaugurował ją prezes placówki i zarazem przewodniczący sejmiku województwa Bogusław Dębski. Przedsięwzięcie kosztowało niemal 11 mln zł. Dofinansowano je kwotą blisko 8 mln zł z funduszy europejskich. Pozostałe pieniądze pozyskano z budżetów: Powiatu Zambrowskiego – 2 mln zł i Województwa Podlaskiego – 1 mln zł.


Oddział został wyposażony w sprzęt najnowszej generacji, a mianowicie: USG z możliwością pomiaru przepływów tętnic szyjnych, aparaturę do EEG, sprzęt rehabilitacyjny i inne. Komfortowe sale pomieszczą 30 pacjentów. Znajduje się w nim: gabinet zabiegowy, sala bariatryczna, gabinety lekarskie oraz pomieszczenia wczesnej rehabilitacji (gabinet masażu, sala elektroterapii i magnetoterapii, sala kinezyterapii, gabinety psychologa i logopedy).

– Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańca jest najważniejsze, a zapewnienie go nie byłoby możliwe bez takiego obiektu, jak ten, bez takiego sprzętu i zespołu – zapewniał starosta zambrowski Zbigniew Jach.

Jak duże to osiągnięcie i wsparcie dla całej neurologii w regionie mówiła z kolei prof. Alina Kułakowska – konsultant wojewódzki z zakresu neurologii.

– Łóżka neurologiczne są najbardziej obłożonymi łóżkami w naszym województwie. Liczba chorych na choroby mózgu wzrasta z każdym rokiem i my po prostu musimy być przygotowani na to wzrastające zapotrzebowanie na opiekę neurologiczną – wyjaśniała.

Czwartkowa uroczystość zgromadziła wielu gości. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści z regionu, m.in. senator Marek Komorowski, reprezentanci administracji rządowej i samorządowej, pracownicy podlaskich placówek medycznych oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Pacjenci na nowym oddziale będą hospitalizowani od 9 stycznia br.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama