Reklama

Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Białymstoku i okolicach!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Fundacja na Rzecz Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci oraz Integracji Społecznej Futurum, Fundacja Choroszcz w Działaniu, Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Pomysłowość uczestników programu „Decydujesz, pomagamy” z każdą edycją coraz bardziej nas zaskakuje. Zgłaszane projekty mają realny wpływ na najbliższe otoczenie mieszkańców, dlatego klientów Tesco gorąco zachęcam do głosowania, a organizacje do promowania swojego przedsięwzięcia. Wierzymy, że działania prowadzone przez Tesco mogą zmienić świat wokół nas na lepszy. – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Białymstoku i okolicach rywalizują ze sobą:

  • Fundacja na Rzecz Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci oraz Integracji Społecznej Futurum

Celem projektu jest pokazanie rodzinom z dziećmi, że nauka nie musi być nudna oraz otworzenie lokalnej społeczność na międzypokoleniową współpracę, na poznawanie nowych, ciekawych rzeczy w szczególności z programowania i budowania robotów. Kreatywne działania warsztatowe z dziedzin elektroniki i robotyki pozwolą zarówno zarazić młodych ludzi bakcylem do odkrywania i eksperymentowania, jak i że w przyszłości więcej inżynierów, co pozytywnie wpłynie na przyszłość polskiej edukacji oraz gospodarki.

  • Fundacja Choroszcz w Działaniu

Celem projektu jest nawiązanie więzi międzypokoleniowych środowiska lokalnego, w tym uczniów (wolontariuszy), a osób starszych, samotnych i schorowanych. Dodatkowymi celami są: polepszenie życia, poprzez udogodnienia związane z bezpłatnym dostępem do usług fryzjerskich, poprawa kondycji psychicznej oraz spotkania z osobami młodymi, uczenie ich wrażliwości względem innych, empatii na drugiego człowieka, który zbliża się do kresu swojego życia.

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym

Celem projektu jest wsparcie młodzieży z gminy Krypno w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań, ale przede wszystkim otwarcie serc na potrzeby innych ludzi. Młodzież chce współpracować z osobami niepełnosprawnymi, odbywać wspólne warsztaty, a także zorganizować event charytatywny na rzecz wybranego dziecka. Dzięki temu będą mogli oni pokazać mieszkańcom, że bariery są tylko w głowach, a praca z osobami niepełnosprawnymi daje więcej, niż może się wydawać.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Sokółka, Czarna Białostocka, Białystok, Łapy

Gesty o wielkim znaczeniu

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i stara się wesprzeć mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy