Ochrona palety – folia stretch

Nawet najsolidniejszy i najlepszy towar może zostać trwale uszkodzony, jeśli jego przechowywanie oraz transport nie będą przebiegać tak jak powinny. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci zniszczenia transportowanych produktów, należy je zawczasu odpowiednio zabezpieczyć. Zagwarantuje to nie tylko ochronę towaru przed zniszczeniem, ale również bezpieczeństwo kierowcy przewożącego palety z towarem. Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest folia stretch.

Do czego służy folia stretch?

Folia stretch, czyli pisząc bardziej precyzyjnie wielowarstwowa rozciągliwa folia polietylenowa to w dzisiejszych czasach niezbędny wręcz materiał pakowy stosowany w wielu branżach. Nie wyobrażają sobie bez niej codzienności pracownicy firm zajmujących się transportem, logistyka, produkcją czy sprzedażą, szczególnie, jeśli ta ostatnia obejmuje dystrybucję wysyłkową oferowanych produktów.

Niezależnie od tego, o jakim towarze jest mowa, niezawodna folia stretch skutecznie ochroni go przed kurzem, wilgocią, zabrudzeniami i innymi czynnikami zewnętrznymi, które w innym wypadku mogłyby negatywnie wpłynąć na stan przechowywanego czy transportowanego produktu. Ten materiał pakowy, w połączeniu z innymi  jest też nieodzowny do stabilizacji paczek podczas transportu, o czym szerzej napiszemy za chwilę.

Folia stretch – jakie ma zalety?

Folia stretch (https://opaksystem.pl/pl/c/Folia-stretch/61) to materiał przeznaczony do pakowania, który ma szereg zalet. Przede wszystkim folia stretch jest po prostu uniwersalna, a więc przydaje się do pakowania różnego rodzaju towarów. Kolejny jej plus to wysoka wytrzymałość, nadaje się zatem do zabezpieczania tak małogabarytowych towarów, jak i dużych, zarówno pojedynczych paczek, jak i tych umieszczonych na paletach. Folia stretch do zabezpieczania towarów na paletach jest również elastyczna – można bez problemu rozciągnąć ją nawet do 300% długości! Dzięki termoizolacyjności cechuje ją odporność  na nagłe i skrajne zmiany temperatur. Folia stretch zapewnia stabilność owiniętym nią produktom i stanowi ochronę pakunków przed różnego rodzaju uszkodzeniami, o które nietrudno podczas transportu.

Folia stretch do zabezpieczania towarów na paletach

Zabierając się za przygotowanie towaru do transportu, pamiętać należy o tym, by waga paczek znajdujących się na paletach dostosowana była do maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Poszczególne paczki muszą być rozłożone równomiernie, umieszczone jedna na drugiej. Żadna z nich nie powinna wystawać poza obręb palety i oczywiście te cięższe trzeba umieścić na samym spodzie. Kiedy palety są już załadowane, musisz zająć się ustabilizowaniem ładunku na czas transportu.

W tym celu należy owinąć umieszczone na paletach paczki przeznaczonym do tego materiałem, a idealna będzie tu właśnie folia stretch. Do zabezpieczania towarów na paletach poza nią przydadzą Ci się również taśmy spinające, zapinki i napinacze. Folia stretch, na której skupiamy się w tym artykule, będzie pełnić rolę znakomitego połączenia pomiędzy podstawą palety a ładunkiem, który się na niej znajduje. Za pomocą sił trzymania, a także napięcia, zespoli z sobą poszczególne warstwy.

 Jak zatem widać, folia stretch to obecnie nie tylko przydatny, ale wręcz niezbędny materiał, za pomocą którego możesz szybko i skutecznie zabezpieczyć i połączyć przewożone produkty niezależnie od ich wielkości.