Reklama

Obuwnik z Białegostoku

Maciej Marculewicz, od dziś absolwent Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół nr 10 w Białymstoku, jako jedyny w Polsce zdał egzamin zawodowy i otrzymał tytuł czeladnika w zawodzie obuwnik. Podczas zakończenia roku szkolnego w placówce zdolnemu szewcowi pogratulował zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Świeżo upieczony szewc uczył się w klasie wielozawodowej o profilu obuwniczym. Podszedł do egzaminu zawodowego w częstochowskiej Izbie Rzemieślniczej. Wykonał skórzane buty, które bardzo spodobały się komisji egzaminacyjnej. W efekcie Maciej Marculewicz uzyskał tytuł czeladnika.

 – Serdecznie gratuluję Panu sukcesu zawodowego. Jako jedyny w kraju zdał Pan w tym roku egzamin w zawodzie obuwnika. To oznacza, że w Polsce pojawił się tylko jeden nowy szewc i jest to szewc z Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Wykazał się Pan profesjonalizmem i sumiennością, a Pana postawa wykracza daleko poza ramy zwykłych, codziennych obowiązków uczniowskich. Jako społeczność Białegostoku jesteśmy dumni z takich uczniów.

Młodemu szewcowi z Białegostoku życzymy kolejnych sukcesów, ciekawych wyzwań i przedsięwzięć oraz satysfakcji z wybranego zawodu.

Agnieszka Błachowska

Reklama