Obrazy na ścianę – czy warto inwestować w obrazy na płótnie?

Obrazy na ścianę — czy ręcznie malowane obrazy wciąż są modne?

Zastanawiasz się, czy ładny obraz na ścianę to dobre rozwiązanie do Twojego wnętrza? Szukasz informacji o tym, czy wciąż warto inwestować w obrazy na płótnie? A może szukasz inspiracji na piękne i modne obrazy w oryginalnym wydaniu? Sprawdź, co warto wiedzieć o obrazach na płótnie, jakie obrazy cieszą się największą popularnością i czy ręcznie malowany obrazy na ścianę to wciąż dobre rozwiązanie!

Ręcznie malowane obrazy na ścianę są esencją tego, czym właściwie są jakiekolwiek obrazy i ścienne ozdoby. Rękodzieło rozpoczynało niemal każdy dziś popularny nurt sztuki, od malarstwa, przez rzeźbiarstwo, aż po fotografię. Oryginalne uwiecznianie rzeczywistości lub fantazji jest sposobem na urozmaicenie wnętrza i wyróżnienia go na tle innych miejsc. Obrazy wspaniale sprawdzają się do salonu, do sypialni, a także do łazienki czy kuchni. Ręcznie malowane obrazy nie muszą być jednak ani drogie, ani trudno dostępne. Rękodzieło może być też tanie, a modne obrazu mogą upiększyć niejedną ścianę.

Jakie obrazy warto kupować?

Obrazy na płótnie są uroczym, ciekawym dodatkiem, który może znaleźć się w każdej przestrzeni. Ładny obraz jest o wiele ciekawszą ozdobą niż popularna grafika lub fotografia. Chociaż nawiązania do popkultury, czy klasyczne wzory są ciekawe, tylko obrazy na ścianę, które przedstawiają coś wyjątkowego i które powstały w ograniczonej ilości sprawiają, że wnętrze naprawdę staje się wyjątkowe. Duży obraz, na którym wszystkie elementy są ręcznie malowane to jak dodatek premium, który można zachować na lata.

Do kategorii modne obrazy można zaliczyć:

Reklama

  • eleganckie,
  • nowoczesne,
  • promujące minimalizm,
  • te w których przeważa abstrakcja.

Jak dobrać obraz do swojego wnętrza?

Znalezienie idealnego wzoru do swoich wnętrz to nie lada wyzwanie. Niemniej warto inwestować w dekoracje, które swoim rozmiarem i stylem będą pasować do wnętrz. Warto dopasować na przykład duże, nowoczesne wzory mając loft lub mniejsze, piękne obrazy z kolorem intensywnym do mieszkań. Z kolei w domach ciekawie wygląda obraz, który jest czarno-biały. Taki ręcznie malowany okaz to prawdziwy unikat, który rozpocznie niejedną ciekawą dyskusję w trakcie przyjęcia.

Obrazy warto dopasowywać do posiadanych w danym wnętrzu kolorów oraz stylów. Nie bez znaczenia jest także rama obrazu, która może być wisienką na torcie wśród domowych dekoracji.

Co jeszcze warto wiedzieć, szukając obrazów?

Ciekawym rozwiązaniem, po które można sięgnąć, to ręcznie malowana wersja reprodukcji tworów, które cieszą się dużą popularnością. W przeciwieństwie do obrazów, które są po prostu drukowane, ręcznie malowane inspiracje pozwalają na zupełnie nowe i ciekawe interpretacje znanych dzieł. Dzięki temu dekoracje stają się jeszcze bardziej interesujące, a domowa galeria bogata i różnorodna. Mając więcej obrazów w swojej kolekcji, można je dowolnie wymieniać miejscami, regularnie ożywiając wnętrza, niewielkim kosztem.