Reklama

Obradowało jury plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Tak wyrównanego poziomu wśród finalistów Niebieskiego Mikrofonu jeszcze w historii konkursu nie było. W piątek, 3 lutego, jury, w skład którego weszła Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury urzędu marszałkowskiego, wybierało laureatów plebiscytu. Wyniki zostaną ogłoszone 19 lutego podczas koncertu finałowego. To już czwarta edycja konkursu, którego partnerem jest Województwo Podlaskie.


– Wybór był w tym roku wyjątkowo trudny, bo finałowa stawka była niezwykle wyrównana, ale to akurat kłopot bogactwa, co nas niezmiernie cieszy – mówił Tomasz Kleszczewski, kierownik redakcji Nowych Mediów w Polskim Radiu Białystok, które jest organizatorem plebiscytu.

Od rocka po hip-hop

Konkurs skierowany jest do podlaskich artystów, którzy mogą dzięki niemu wystąpić na profesjonalnej scenie i dotrzeć ze swoją muzyką do szerszej publiczności. Wśród laureatów poprzednich edycji Niebieskiego Mikrofonu znaleźli się tacy wykonawcy jak: Dots, Faustyna Maciejczuk, Mgły, Cira, Szeptucha czy Seasonal.

Tym razem do Niebieskiego Mikrofonu zgłosiło się ponad 30 wykonawców, reprezentujących bardzo różne gatunki muzyczne: rock, pop, folk czy hip-hop. Podobny też jest skład finałowej dziesiątki, która, jak podkreślają organizatorzy plebiscytu, prezentuje wyjątkowo wyrównany poziom.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama