Reklama

O bezpieczeństwie z podlaskimi policjantami

O bezpieczeństwie z podlaskimi policjantami

Data publikacji 13.09.2021

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest priorytetem podlaskich policjantów. Wczoraj mundurowi spotkali się z uczestnikami II Międzynarodowego Pucharu Podlasia w biegach na nartorolkach, który odbył się w WOSIR Szelment. Wszystko po to, aby przypomnieć im podstawowe zasady bezpiecznej drogi do szkoły oraz porozmawiać o różnego rodzaju zagrożeniach, zwłaszcza wynikających ze spożywania alkoholu i innych używek.

Podlascy policjanci spotkali się wczoraj z uczestnikami II Międzynarodowego Pucharu Podlasia w biegach na nartorolkach, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Wszystko po to, aby porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w pierwszych dniach nowego roku szkolnego.

Mundurowi przygotowali najmłodszym gry i zabawy edukacyjne, pomagające przypomnieć dzieciom zasady, których muszą przestrzegać, będąc uczestnikami ruchu drogowego. Były oczywiście drobne nagrody, które umilały czas pomiędzy startami zawodników. Spotkanie było również doskonałą okazją, aby z bliska przyjrzeć się, jakimi pojazdami poruszają się policjanci.

Chętni kierowcy i pasażerowie mogli na własnej skórze przekonać się w jaki sposób pasy chronią ich w czasie wypadków. Wykorzystano do tego symulator zderzeń, czyli urządzenie składające się z fotela, który jedzie po równi pochyłej, rozpędza się do niewielkiej prędkości i nagle zatrzymuje się symulując zderzenie.

Jak zwykle wiele emocji wzbudziły auto-gogle, po nałożeniu których chętni mogli się przekonać jak postrzega otoczenie osoba nietrzeźwa, czy pod wpływem narkotyków. Alko-gogle powodują między innymi zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości.

Dorośli uczestnicy spotkania mogli też porozmawiać z policjantami o zagrożeniach, zwłaszcza wynikających ze spożywania alkoholu i innych używek. Mieli okazję zapoznać się z pakietem edukacyjnym, zawierającym substancje wyglądające identycznie jak narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania i przechowywania. Dzięki takim spotkaniom nauczyciele i rodzice będą mogli łatwiej i szybciej dostrzec symptomy eksperymentowania przez dziecko z substancjami zabronionymi.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama