» NT1100 – nowy motocykl turystyczny Hondy już wkrótce w sprzedaży

Inżynierowie opracowujący model NT1100 podjęli się zadania stworzenia maszyny przeznaczonej przede wszystkim do długich podróży po utwardzonych drogach. Od takiego motocykla użytkownicy oczekują dobrych osiągów, komfortu i udogodnień przydatnych w trasie –  począwszy od systemów wspierających jazdę, a skończywszy na praktycznych gadżetach.

 

Zgodnie z powyższymi założeniami, kierowca NT1100 otrzymał wygodną kanapę o grubości 7 cm oraz skuteczną ochronę przed wiatrem, którą zapewnia szyba z 5-stopniową regulacją wysokości i kąta nachylenia oraz górne i dolne owiewki. Ma on również do dyspozycji szereg nowych technologii wspomagających jazdę, podnoszących poziom bezpieczeństwa i ułatwiających podróżowanie na długim dystansie.

 

NT 1100, jako jedyny w segmencie oferuje 5 trybów jazdy – trzy domyślne, Urban, Rain i Tour oraz 2 tryby, które użytkownik może zaprogramować wg własnych preferencji. Rozwiązanie to umożliwiły dostępne w standardzie, współpracujące ze sobą systemy – elektronicznie sterowana przepustnica (TBW), system kontroli momentu obrotowego (HSTC) oraz układ kontroli unoszenia przedniego koła (Wheelie Control).

 

Również jako jedyny motocykl w swoim segmencie, NT1100 dostępny jest w opcji z przekładnią DCT, zapewniającą stałą, szybką i płynną zmianę biegów, bez angażowania kierowcy w ten proces. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest trwałość, gdyż nie ma możliwości zdławienia silnika czy uszkodzenia skrzyni poprzez złe załączenie biegu. Pozwala ono również na większy relaks i skupienie się na jeździe, szczególnie w ruchu miejskim, który wymusza częstą zmianę przełożeń. Biegi można również zmieniać za pomocą manetek znajdujących się po lewej stronie kierownicy. Od 2009 roku w Europie ponad 200 000 motocykli Hondy zostało wyposażonych w skrzynię DCT, a w 2020 roku wybrało ją aż 53% klientów.

 

Szereg elementów konstrukcyjnych, w tym jednostka napędowa modelu NT1100, to sprawdzone i cenione rozwiązania, zastosowane wcześniej w maszynie klasy Adventure – Africa Twin. Pochodzący z tego modelu, dwucylindrowy silnik zmodyfikowano pod kątem dobrych osiągów, dostępnych już w zakresie niskich i średnich obrotów, a także celem uzyskania wtedy basowego brzmienia. Jednostka osiąga moc maksymalną 102 KM już przy 7 500 obr./min, a maksymalny moment obrotowy o wartości 104 Nm – przy 6 250 obr./min. Kombinacja ta zapewnia szybkie przyspieszenie do dozwolonych prędkości autostradowych, przy zachowaniu zapasu mocy, nawet podczas jazdy z pasażerem. Zbiornik paliwa o pojemności 20,4 l pozwala na pokonanie ponad 400 km trasy.

 

NT1100 został standardowo wyposażony w tempomat, pełne oświetlenie LED, automatyczne kasowanie włączenia kierunkowskazów i sygnalizację hamowania awaryjnego. Otrzymał też szereg praktycznych rozwiązań, takich jak stopka centralna, smukłe kufry boczne, podgrzewane manetki, gniazda USB i ACC oraz łączność realizowaną za pośrednictwem 6,5-calowego ekranu dotykowego TFT, kompatybilnego z Apple CarPlay® i Android Auto.

 

Nowość pojawi się w autoryzowanych salonach sprzedaży motocykli marki Honda już w lutym, a jej pierwsze prezentacje odbędą się podczas dni otwartych, które zaplanowano na 28-29 stycznia 2022 r.

Źródło: Mototarget.pl

Reklama