Nowy Trafic i Nowy Master Renault

Renault modernizuje gamę swoich furgonów wprowadzając do sprzedaży NowegoTrafic’a i Nowego Master’a
W związku z wprowadzeniem normy Euro 4 całkowicie zmieniono ofertę silników wysokoprężnych Nowego Trafic’a i Nowego Mastera. Zmiana ta stała się okazją do restylingu tych modeli i wzbogacenia ich wyposażenia.
Oferta silników wysokoprężnych Nowego Trafic’a i Nowego Master’a została całkowicie zmieniona wraz z pojawieniem się nowego silnika 2.0 dCi, opracowanego przez Renault wspólnie z Nissanem, w ramach Aliansu. Jednostka ta zapewnia wyższe osiągi, elastyczną pracę i niższe zużycie paliwa i jest oferowana w dwóch wersjach mocy 90 KM (66 kW) i 115 KM (84 kW). Zwiększono również moc silnika 2.5 dCi w Nowym Trafic’u ze 135 KM do 150 KM (107 kW). Silnik ten jest również montowany w Nowym Masterze zamiast silnika 3.0 dCi.
Nowy Master jest obecnie dostępny z trzema wersjami mocy silnika 2.5 dCi : 100 KM (74 kW), 120 KM (88 kW) i 150 KM (107 kW).
Silniki te współpracują z nową skrzynią biegów, przenoszącą większy moment obrotowy (350 Nm zamiast 320 Nm poprzednio). Skrzynia 6-biegowa jest obecnie oferowana w większej ilości wersji, podobnie jak skrzynia sekwencyjna Quickshift, zapewniająca wysoki komfort jazdy i większą oszczędność paliwa, dostępna aktualnie dla wszystkich silników o mocy powyżej 100 KM.
Zmianom w ofercie zespołów napędowych towarzyszy restyling obu modeli oraz wzbogacenie oferty wyposażenia.
Nowy Trafic i Nowy Master, oferowane w wersjach do przewozu towarów (nadwozia zamknięte – furgony lub otwarte – skrzynie i wywrotki) oraz do przewozu osób (Combi, minibus i bus) spełniają wszechstronne potrzeby użytkowników. Oferowane rozwiązania dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów, zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych : platformy z kabiną, podwozia z pojedynczą lub podwójną kabiną, oraz podwozia bazowe Nowego Mastera (do budowy camping-carów).
Nowy Trafic i Nowy Master zostały zaprojektowane przez Dyrekcję Designu Przemysłowego Renault, i dział inżynieryjny Dyrekcji Samochodów Dostawczych Renault. Nowy Trafic jest produkowany w zakładach GM w Luton w Wielkiej Brytanii i w zakładzie Nissana w Barcelonie w Hiszpanii, zaś Nowy Master w zakładzie Renault w Batilly we Francji.
autor: Bstok.pl
Źródło Renault

Reklama