Reklama

Nowy sprzęt dla Grupy Ratowniczej Nadzieja

– Nie wszyscy zapewnie wiedzą, ale Grupa Ratownicza Nadzieja jest jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. Specjalistyczną i znaną nie tylko w naszym regionie, która znakomicie wypełnia pewną lukę w systemie codziennego bezpieczeństwa zajmując się m.in. ratownictwem medycznym i działaniami poszukiwawczymi. Cieszę się, że po raz pierwszy wzięła udział w konkursie, w którym nasz samorząd od czterech lat przeznacza znaczące wsparcie dla OSP, otrzymała 20 tysięcy złotych i zakupiła sprzęt niezbędnych w realizacji swoich zadań – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Jego zdaniem, strażacy z jednostek ochotniczych, którzy zazwyczaj pierwsi wyruszają na pomoc, powinni mieć możliwie najlepsze wyposażenie techniczne, aby skutecznie ratować innych, a przy tym sami być odpowiednio zabezpieczeni.

– Specjalistyczny sprzęt jest drogi, dlatego od lat przeznaczamy naprawdę znaczące kwoty na wsparcie OSP. W tym roku było to 2,8 miliona złotych, ale ta pula może być w razie pilnych potrzeb powiększana. Straże będą zawsze naszym oczkiem w głowie – zadeklarował wicemarszałek.          

Założycielem GR Nadzieja jest ksiądz Radosław Kubeł.    

– Ratuje przede wszystkim człowiek człowieka – ręce i głowa ratownika, policjanta czy strażaka. Nie da się jednak ukryć, że bez sprzętu, bez możliwości wsparcia technicznego, takiego jak ten dron, pojazdów, łączności te działania byłyby trudniejsze a być może szczęśliwe zakończenia nie byłyby w ogóle możliwe – mówił ksiądz Radosław Kubeł.  

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama