Reklama

Nowy marszałek województwa…

 Bogusław Dębski został wybrany nowym marszałkiem województwa podlaskiego. Podczas III Sesji Sejmiku radni zdołali wybrać tylko jednego wicemarszałka. A to oznacza, że do czasu wyboru drugiego i jeszcze dwóch członków zarządu regionem administruje dotychczasowy zarząd z marszałkiem Januszem Krzyżewskim.

 Bogusław Dębski – nowy marszałek województwa podlaskiego – nie kryje, że koalicja PiS-Samoobrona zamierza przejąć całą władzę w samorządzie województwa. Pierwszym wybranym wicemarszałkiem jest bowiem Andrzej Chmielewski z Samoobrony. Nowy marszałek zapowiedział kontynuowanie budowy Opery Podlaskiej. Chce sprawdzić, ile rzeczywiście kosztować będzie budowa lotniska regionalnego w Krywlanach. Deklaruje współpracę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przy modernizacji „ósemki” i „dziewiętnastki” oraz obwodnic miast.

 Nowowybrany marszałek pochodzi z Ełku, ma 53 lata, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Bogusław Dębski był działaczem ”Solidarności” w 1980 r. oraz organizatorem strajku przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Był represjonowany i skazany z art. 46 ust 2 dekretu o stanie wojennym. Dębski był wiceprezydentem Białegostoku i radnym miasta. W ubiegłej kadencji reprezentował LPR, potem założył własny klub radnych. Ostatnio pracował w białostockim Biazecie, gdzie pod koniec lat 70-tych rozpoczynał karierę zawodową.

Reklama