Reklama

Nowy Ład – przedsiębiorco jakie zmiany Cię czekają?

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku wraz z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz partnerami organizuje konferencję poświęconą zagadnieniom Nowego Ładu. Spotkanie odbywa się w formie on-line. Przedsiębiorcy będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi konsekwencjami nowych regulacji wchodzących w życie od stycznia 2022 roku.

Konferencja „Nowy Ład – przedsiębiorco, jakie zmiany Cię czekają?” odbędzie się w piątek 10 grudnia o godzinie 11.00 i transmisja jej będzie w formule on-line. Organizatorzy zaprosili do udziału ekspertów, którzy na co dzień zajmują się optymalizacją podatkową oraz wdrażaniem w przedsiębiorstwach innowacji i polityk bezpieczeństwa cyfrowego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Patronat medialny objęły wydawnictwo Law Business Quality oraz Europejski Klub Kobiet Biznesu.

Program konferencji podzielony został na trzy główne panele. Panel „Podatki – Nowy Ład” obejmuje między innymi zagadnienia związane z wpływem Polskiego Ładu na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, kwestie związane z nową stawką ubezpieczenia zdrowotnego czy tematykę CIT-u – estońskiego w Nowym Ładzie. Panel „Przedsiębiorczość i zatrudnienie” porusza kwestie pracy zdalnej w założeniach Nowego Ładu, jej bezpieczeństwa technologicznego – w tym używania sprzętu prywatnego do celów służbowych oraz kwestie dyrektywy o ochronie sygnalistów. Trzeci panel to praktyczna wiedza z zakresu subwencji i dotacji dla przedsiębiorców. W tym cyklu prelekcji uczestnicy dowiedzą się między innymi jak pozyskać dotacje na przeprowadzenie sukcesji w przedsiębiorstwach, na czym polega Ulga IP Box dla przedsiębiorców prowadzących działalność B+R oraz poruszone zostaną zagadnienia dotyczące ulgi na innowacje w założeniach Polskiego Ładu.

– Zagadnienia związane z Nowym Ładem i jego praktycznymi skutkami dla przedsiębiorców budzą wiele emocji. Pakiet ustaw i regulacji, których część wejdzie w życie już po nowym roku, realnie wpływa na prowadzenie biznesu, w szczególności w małych i średnich przedsiębiorstwach. Wiedza na temat zmian jest wciąż niewystarczająca, dlatego spotkania związane z tą tematyką są niezwykle istotne i warto brać w nich udział. Nasza konferencja jest wyjątkowa – paneliści w sposób praktyczny pokażą wpływ wprowadzanych zmian na prowadzone formy działalności. – mówi Magdalena Nowak Head Of Operations w LegalHut Sp. z o.o. oraz Wiceprzewodnicząca MBA Business Club WSFiZ.

Oprócz wykładowców Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku wśród prelegentów znajdą się eksperci, na co dzień doradzający firmom i w praktyce wdrażający rozwiązania z zakresu prawa podatkowego, cyberbezpieczeństwa oraz wspierające firmy w pozyskaniu dotacji. Jako prelegentów audytorium będzie miało okazję wysłuchać ekspertów również z firm: LegalHut sp. z o.o., ProtectHut sp. z o.o., Data Protection Center Sp. z o.o. oraz Protekt doradztwo podatkowe Sp. z o.o.

Wydarzenie w relacji na żywo obejrzeć można pod poniższym linkiem:

Program konferencji: https://wsfiz.edu.pl/konferencja-nowy-lad-przedsiebiorco-jakie-zmiany-ciebie-czekaja10-12-21/

Dla tych, którzy nie będą mieli możliwości obejrzenia wystąpień w ciągu dnia bądź będą chcieli  ponownie obejrzeć wystąpienia informujemy, że spotkanie będzie nagrane, a po konferencji opublikujemy materiał w formie pytań i odpowiedzi wraz z danymi kontaktowymi do ekspertów.

Reklama