Reklama

Nowy kierunek dla prawników na Uniwersytecie w Białymstoku 

Uniwersytet w Białymstoku wraz z ekspertami z Grupy Kapitałowej TenderHut wzmacnia potencjał Białostockiej Puszczy Krzemowej. Z początkiem nowego roku akademickiego na Wydziale Prawa UwB ruszają studia podyplomowe „Prawo w nowoczesnych technologiach informatycznych”. Nowy kierunek stanowi ofertę dla prawników, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w obszarze prawa stosowanego w branży IT. 

Słuchacze studiów zostaną przygotowani m.in. do kompleksowego świadczenia usług prawnych, takich jak redagowanie, opiniowanie i negocjowanie kontraktów na rzecz branży informatycznej i branż nowych technologii. Uczestnicy zapoznają się z aktualnymi zagadnieniami na styku prawa i technologii, takimi jak LegalTech, blockchain i NFT, AI, przetwarzanie danych osobowych, bezpieczeństwo cyfrowe, cyberprzestępczość. Ważną część stanowią też zajęcia, które mają ulepszać warsztat pracy prawników – przeciwdziałać ich wykluczeniu cyfrowemu i wypełniać luki kompetencyjne w zakresie korzystania z oprogramowania i usług informatycznych. 

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków, a sporą część programu stanowią warsztaty. Program studiów jest przekrojowy, poczynając od aktualnej wiedzy akademickiej, po informacje praktyczne czy szkolenia z narzędzi. Część zajęć ma na celu kształcenie w zakresie Legal English, żargonu biznesowego oraz rozumienia rynku IT w Polsce i na świecie, co stanowi dobrą podstawę pracy w międzynarodowym środowisku. 

– Studia podyplomowe z zakresu nowoczesnych technologii informatycznych to element szerszego projektu wzmacniania potencjału regionu w sektorze IT. Mamy już doskonałych informatyków i co roku uczelnie z regionu wypuszczają na rynek pracy kolejne roczniki. Jednak do budowy białostockiego ekosystemu IT potrzebne jest także wsparcie profesjonalnych usług doradczych, które obsłużą potencjał firm technologicznych. Tym bardziej cieszy mnie uruchomienie tego kierunku i zaangażowanie naszych ekspertów – podkreśla Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut. 

Wśród prowadzących nowego kierunku znajdą się specjaliści ze spółki LegalHut będącej częścią Grupy Kapitałowej TenderHut. Zajęcia poprowadzą między innymi: dr Emilia Truskolaska, dr Katarzyna Sakowska, r.pr. Anna Brzozowska-Zawadzka, adw. Katarzyna Ramotowska, Piotr Jać, Magdalena Nowak – oraz Damian Dworakowski, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa ze spółki ProtectHut. Osoby te na co dzień obsługują od strony prawnej złożone projekty IT, przeprowadzają transakcje fuzji i przejęć w branży technologicznej, działając w skomplikowanym i szybko zmieniającym się świecie nowych technologii. Aktualnie trwa rekrutacja na nowy kierunek, która zakończy się 30.09.2022 r. 

– Serdecznie zapraszam wszystkich tych, którzy chcą rozszerzyć swoje kompetencje w kontekście obsługi branży IT. Kierunek, który współtworzymy, jest nastawiony na dużą dawkę praktyki, realizowaną w gronie specjalistów zajmujących się tą tematyką na co dzień. Słuchacze otrzymają zastrzyk wiedzy, która pozwoli im płynnie świadczyć obsługę prawną międzynarodowych projektów realizowanych w branżach nowoczesnych technologii – mówi Magdalena Nowak, Head of Operations LegalHut. 

Rozwój potencjału regionu poprzez współpracę uczelni wyższych z liderami branży jest przykładem tego, jak biznes i nauka łączą siły. Praktyczna wiedza ekspertów, na co dzień wspierających międzynarodowe projekty technologiczne niemal na każdym kontynencie, łączona jest z ugruntowaną wiedzą akademicką. W efekcie powstał kierunek, którego absolwenci będą wyposażeni w przekrojową, aktualną i praktyczną wiedzę na temat prawa oraz specyfiki polskiego i globalnego rynku IT. 

Reklama