» Nowy Ford Tourneo Connect idealnie dopasowuje się do pełnego zajęć stylu życia rodzin

Beatrix prowadzi własną firmę, zajmującą się organizowaniem ćwiczeń pilates z dojazdem do klienta, a wraz z partnerem Garym i dwójką dzieci w wieku 13 i 10 lat, odbywa częste podróże do rodzinnych Niemiec. Oprócz nich, często podróżuje sprzęt kite-surfingowy i dwa psy Islay i Banksy – a to już naprawdę dużo. Kwame i Anuli potrzebują miejsca na sprzęt dla DJ-ów; przestrzeni do przewożenia dwójki swoich dzieci o sportowych upodobaniach, a dodatkowo tego wszystkiego, co potrzebne na mecze; wycieczki z kuzynami, ciotkami, wujkami i dziadkami, rodzinne wędrówki i wakacje na łonie natury.

 

Ford udostępnił obu rodzinom swój nowy model Tourneo Connect, a następnie poprosił obie rodziny o położenie ekwipunku obok samochodu, aby pokazać, jak wiele można zapakować do przestronnego wnętrza. Efekt? Z lotu ptaka wykonano odsłaniające całą prawdę zdjęcia przedmiotów ułożonych obok samochodu .

 

„Większość z nas zabierała już do samochodu dzieci i zwierzęta domowe, ale nowy Tourneo Connect może wygodnie pomieścić o wiele więcej. Od sprzętu do kite-surfingu po pełny system nagłośnienia imprez – nasze zdjęcia pokazują, że możliwość zapakowania większego ekwipunku do samochodu pozwala Ci się cieszyć pełnią życia – powiedział Andy Hodge, menedżer modeli w Tourneo Connect, Ford of Europe. 

 

W elastycznie rozplanowanej kabinie Tourneo Connect w trzech przestronnych rzędach siedzeń może podróżować nawet siedem osób, co ułatwia rodzinne wyjazdy lub podwożenie większej gromady na ostatnią chwilę do szkoły. Drugi i trzeci rząd składa się, obraca i można go wyjąć, aby uzyskać więcej miejsca; nawet przedni fotel pasażera można złożyć, aby zmieścić deski surfingowe i drabinki do ćwiczeń o długości do 3 metrów, co eliminuje kłopot związany z montowaniem bagażnika dachowego i pasów mocujących.

 

Nowy, przemyślany samochód Forda pomoże Ci także radzić sobie z zatłoczonymi parkingami, miejskimi korkami i wyprawami w poszukiwaniu przygód. Tourneo Connect jest w stanie wyszukać i w pełni automatycznie wjechać i wyjechać z miejsca parkingowego, wspierać kierowcę przy obsłudze układu kierowniczego, przyspieszania i hamowania w miejskich korkach, ale również na autostradach, co obniża stres i zmęczenie. Samochód jest dostępny z napędem na wszystkie koła, dzięki czemu gwarantuje lepszą przyczepność na mokrej trawie, śniegu i piasku.

 

Systemy Tourneo Connect pomagają również osobom, które nie mają doświadczenia w manewrowaniu przyczepą; nowa, przydatna funkcja pozwala na prowadzenie całego zestawu pojazdu i przyczepy za pomocą pokrętła ustawiania lusterek zewnętrznych, bez używania kierownicy, w tym samym czasie na ekranie wyświetlane są wskazówki z kamery cofania, pomagające omijać przeszkody. ² Nowy Connect nie zginie na wielkim parkingu pod marketem – gama lakierów obejmuje jaskrawą Boundless Blue i metaliczny Maple Red, które bardzo wyróżniają się wśród zalewających europejskie parkingi srebrnych metalików i szarości.

 

Zamówienia na nowego Forda Tourneo Connect będzie można składać na początku 2022 roku, a dostawy do klientów rozpoczną się przed letnimi wyjazdami.

 

 

 

 

¹ Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie. Maksymalna ładowność może się różnić w ramach gamy modelowej  w zależności od akcesoriów i konfiguracji pojazdu. Informacje na temat ładowności danego pojazdu znajdują się na etykiecie na ościeżnicy drzwi.

 

² Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.

Źródło: Mototarget.pl

Reklama