Nowy Ford S-Max i Galaxy zadebiutują w Genewie

Zupełnie nowy model w ofercie rynkowej Forda, umiejscowiony pomiędzy modelami Mondeo i Galaxy.
Nowy Ford Galaxy jest pierwszym seryjnie produkowanym modelem Forda w Europie mającym elementy nowej konwencji stylistycznej’ „kinetic design”, decydującej o nowoczesnej, eleganckiej linii, w której dominują śmiało nakreślone kontury nadwozia
W projekcie nadwozia Forda S-MAX zastosowano elementy nowej konwencji stylistycznej „kinetic design”, starającej się poprzez odpowiednie zabiegi projektantów uchwycić „energię w ruchu” Samochód o stylowej sportowej linii, z przestronnym i niezwykle uniwersalnym nadwoziem.
Samochód, który wręcz domaga się, by nim jak najprędzej ruszyć w drogę – sportowa linia i nieco „atletyczna” sylwetka zapowiadają świetne własności jezdne, z których znane są konstrukcje Forda Na czele oferty silników jest 5-cylindrowa jednostka Duratec o pojemności 2,5-litra z turbodoładowaniem, rozwijająca moc 220 KM Ford S-MAX jest wyposażony w nowatorski system płaskiego składania foteli FFS (FoldFlatSystem), umożliwiający maksymalne zwiększenie przestrzeni bagażowej bez konieczności wyjmowania foteli We wnętrzu przewidziano nawet do 26 funkcjonalnych i pomysłowych schowków
Wśród wielu nowych, przyjaznych użytkownikowi urządzeń jest nowy interfejs HMI ułatwiający komunikowanie się człowieka z pojazdem (Human Machine Interface)
Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) Forda obejmuje szereg najnowszych rozwiązań zapewniających maksimum bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom, łącznie z poduszką powietrzną chroniącą kolana kierującego.
Wysuwana podłoga bagażnika jest dostępna jako opcja w 5-miejscowej wersji Forda S-MAX
Najnowszy Ford S-MAX został w całości opracowany przez Ford of Europe i będzie produkowany wyłącznie w zakładach Forda w Genk w Belgii.
Zupełnie nowa generacja popularnego dużego minivana (MPV) Forda obecnie jeszcze szerzej spełnia wymogi postulatu „podróżowania pierwszą klasą”
Nowy Ford Galaxy jest pierwszym seryjnie produkowanym modelem Forda w Europie mającym elementy nowej konwencji stylistycznej’ „kinetic design”, decydującej o nowoczesnej, eleganckiej linii, w której dominują śmiało nakreślone kontury nadwozia Finezyjnie zaprojektowane wnętrze charakteryzuje wysoka jakość wykończenia oraz przestronność zapewniająca wygodę podróżowania nawet siedmiu osobom.
Nowatorski system płaskiego składania foteli FFS (FoldFlatSystem) zapewnia 32 możliwe konfiguracje ustawienia siedzeń Przestrzeń bagażowa większa o 30% w porównaniu z poprzednim modelem oraz dodatkowo 31 różnych schowków.
Nowy interfejs HMI ułatwiający komunikowanie się człowieka z pojazdem (Human Machine Interface), specjalna konsola obejmująca całą długość dachu oraz dostępny na życzenie „dach panoramiczny”.
Do wyboru pięć nowoczesnych jednostek napędowych imponujących niskim zużyciem paliwa i niskim poziomem emisji związków szkodliwych Duży minivan, w którym jakość jazdy nie różni się niczym od typowego samochodu osobowego. Nowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie i zwiększające bezpieczeństwo obejmują m.in. rozbudowany interaktywny system zwiększający bezpieczeństwo czynne IVDC (Interactive Vehicle Dynamics Control) z systemem ciągłej kontroli tłumienia w zawieszeniu (Continuous Damping Control)
Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) Forda obejmuje najnowsze rozwiązania zapewniające maksimum bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom. Nowością jest poduszka powietrzna chroniąca kolana kierującego
Najnowszy Ford Galaxy został w całości opracowany przez Ford of Europe i będzie produkowany wyłącznie w zakładach Forda w Genk w Belgii.
autor: Bstok.pl
Źródło FORD

Reklama