Reklama

Nowoczesne łóżka dla Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala w Białymstoku

W ramach projektu „Łóżko dla Rodzica”  realizowanego przez Fundację Ronalda McDonalda Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku otrzyma, aż dziesięć nowoczesnych, wielofunkcyjnych łóżek oraz komplety pościeli. Dar Fundacji w szczególny sposób uzupełni wyposażenie szpitala wpływając na poprawę warunków pobytu rodziców i opiekunów  małych pacjentów. Nowoczesne meble zostaną przekazane w ramach fundacyjnej misji „Aby rodzina mogła być razem”,

Nowe łóżka z kompletami pościeli to połączenie komfortowego fotela w ciągu dnia z wygodnym miejscem do spania w nocy. Dzięki tej kompleksowej funkcjonalności rodzice hospitalizowanych dzieci będą mieli możliwość towarzyszyć im podczas  pobytu w szpitalu w dużo lepszych warunkach. 10 łóżek wraz z kompletami pościeli zostanie przekazanych przez Jolantę Dąbrowską, lokalną franczyzobiorczynię McDonald’s, darczyńcę Fundacji Ronalda McDonalda.

„W naszych programach chcemy przede wszystkim pomóc rodzinom w tym szczególnie trudnym okresie, wtedy kiedy muszą zmierzyć się z chorobą dziecka i jego pobytem w szpitalu. Bycie razem z dzieckiem w tych chwilach jest niezwykle ważne, pozytywnie wpływa na proces jego leczenia. Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę wspierając różnego typu działania w ramach fundacyjnej misji „Aby rodzina mogła być razem”. Łóżka dla rodziców poprawiające komfort pobytu najbliższych hospitalizowanych dzieci to jeden z przykładów takich działań. – podkreśla Jolanta Dąbrowska, darczyńca Fundacji Ronalda McDonalda.

Uniwersytecki Szpital w Białymstoku to kolejna placówka, która otrzymała wsparcie od Fundacji Ronalda McDonalda. Dotychczas, dzięki wsparciu darczyńców ta organizacja pożytku publicznego przekazała szpitalom łącznie 550 łóżek. W Polsce takie wyposażenie otrzymały już placówki w Warszawie, Łodzi i Koszalinie a w niedalekiej przyszłości łóżka dla rodziców trafią do jednego ze szpitali w Gdańsku.

Fundacji Ronalda McDonalda

„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu firm, osób prywatnych i wolontariuszy. Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz wsparcie dla rodziny w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu.

Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych dzieci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni oraz łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodzin hospitalizowanych dzieci dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Wygodne, uzupełnione kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel.  Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG dzieci na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.

Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie to blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki tej inwestycji mają oni szanse odpocząć, przygotować posiłek i wykonywać wszystkie inne podstawowe czynności, jak np.: pranie. A wszystko to tak aby dać im poczucie, że przebywają w prawdziwym Domu. Oprócz pomieszczeń zaprojektowanych z myślą o rodzicach Dom ma także piękny pokój zabaw dla dzieci, bibliotekę i pokój telewizyjny. Dom został stworzony zarówno jako miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Rodzice mogą spotkać się we wspólnej jadalni oraz w przestronnym salonie wypoczynkowym. Otoczeni są wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego personelu. Jednocześnie z pobytu w Domu może korzystać dwadzieścia rodzin. Dom pomaga rodzicom od października 2015 roku, najdłuższy pobyt rodzinny do dziś trwał 388 dni.

Reklama