Nowe oblicze Chevroleta

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu, na stoisku Chevroleta zadebiutuje koncepcyjne auto – WTCC Ultra.
Samochód zaprojektowany został przez 25 letniego Ewana Kingsbury. Studium koncepcyjne prezentuje zaangażowanie Chevroleta w globalne wykorzystywanie zasobów wdrożone przez markę GM. Kingsbury pracował dla oddziału GM w Australii, natomiast prace rozwojowe odbywały się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych. Silnik zbudowany został w Korei, a na koniec wszystko zostało złożone w Japonii.
Pod maską samochodu znajdować się będzie jednostka wysokoprężna zbudowana w technologii common-rail. Silnik o pojemności dwóch litrów generować będzie moc rzędu 190 koni mechanicznych. Zbudowano go od nowa na podstawie konstrukcji wykorzystanej w poprzednich latach przy modelu Captiva oraz Lacetti.
Koncepcyjny samochód nawiązuje do wizji nowej generacji samochodów z serii World Touring Cars. Wywołał ją kolejny sukces zespołu Chevrolet WTCC, który wygrał po raz drugi podczas wyścig, tym razem w czeskim Brnie. Wtedy też brytyjski kierowca, Rob Huff pokonał prowadzącego w klasyfikacji mistrzostw kierowcę drużyny BMW, ustanawiając ponadto rekord toru.
autor: Bstok.pl
Źródło Chevrolet

Reklama