Reklama

Nowe inwestycje w sokólskich szkołach

Wirtualna strzelnica i nowy łącznik między Zespołem Szkół (ZS), Zespołem Szkół Rolniczych (ZSR) i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym – te dwie inwestycje zostały uroczyście otwarte w piątek, 3 marca, w Sokółce. Świętowano również dzień patrona Liceum Ogólnokształcącego (wchodzącego w skład ZS) Mikołaja Kopernika. W uroczystościach samorząd województwa reprezentowali: członek zarządu Wiesława Burnos i radny wojewódzki Paweł Wnukowski.


– Tak się złożyło, że kończyłam właśnie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w 1978 r., a w budynku ZSR był internat, w którym przez cztery lata mieszkałam. W imieniu całego zarządu chcę złożyć podziękowania i wyrazy uznania dyrekcji tych trzech szkół, jak również staroście sokólskiemu i zarządowi powiatu za inwestycje, które dziś otwieramy i wszystkie inne, które powstały na terenie naszego powiatu – powiedziała Wiesław Burnos.

Nowoczesny kampus

Paweł Wnukowski również pogratulował powiatowi.

– Świetna robota. Cieszę się, że powiat sokólski tak całościowo się rozwija. Przypomnę, że pod koniec 2021 r. podobna strzelnica została otwarta w Dąbrowie Białostockiej, co powala rozwijać umiejętności strzeleckie uczniom klas mundurowych. Ale powiat rozwija nie tylko edukację, powstaje szereg inwestycji w innych obszarach. Wspólnie, razem, możemy dbać o to, aby powiat sokólski ciągle się rozwijał – podsumowała radny.

Nowy łącznik połączył trzy szkoły: ZS, ZSR i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Zapewnił możliwość przejścia np. na zajęcia W-F bez konieczności wychodzenia na dwór, ale też korzystanie ze stołówek szkolnych, siłowni i sal dydaktycznych uczniów obu szkół. Jego budowa kosztowała prawie 1 mln zł, z czego 828 tys. zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a reszta z budżetu powiatu.

– Połączyliśmy dwa budynki, a trzy szkoły, w jeden nowoczesny kampus. Uczniowie mogą teraz korzystać z całej przestrzeni dydaktycznej. To była bardzo potrzebna inwestycja – podkreślił starosta sokólski Piotr Rećko. Podziękował za wsparcie inwestycji kuratorium oświaty, Ministerstwu Obrony Narodowej (MON) i Ministerstwu Edukacji i Nauki. – Ważne są nie tylko drogi czy infrastruktura społeczna, ale i rozwój szkół. W naszych działaniach zawsze możemy też liczyć na urząd marszałkowski, za co dziękuję – dodał starosta.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama