Reklama

Nowe inwestycje w gminie Wysokie Mazowieckie

To prawie 3,6 km zmodernizowanych dróg gminnych, sieć kanalizacyjna i wodociągowa, rozbudowana stacja uzdatniania wody oraz zbiornik retencyjny. Wszystkie te przedsięwzięcia zostały zrealizowane dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego. W ich oficjalnym otwarciu, które odbyło się we wtorek, 21 listopada uczestniczyli m.in. wicemarszałek Marek Olbryś i wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Siekierko.


– To inwestycje zmieniające codzienność mieszkańców na lepsze. Zarówno te w gospodarkę wodno-ściekową, jak i te drogowe, które może nie imponują liczbą kilometrów, bo to nie są trasy międzynarodowe czy krajowe, ale właśnie tymi lokalnymi drogami mieszkańcy podróżują najczęściej, a także dojeżdżają do tych dróg powiatowych, wojewódzkich, krajowych – mówił wicemarszałek Marek Olbryś. – Nam zależy, żeby ta sieć dróg w województwie była jak najwygodniejsza, bezpieczna i na wysokim poziomie – dodał.

Chodzi o osiem odcinków. Przebiegają one przez miejscowości: Bujny-Biszewo, Osipy- Zakrzewizna, Trzeciny, Tybory-Wólka, Osipy-Wydziory Drugie, Tybory -Trzcianka, Nowa Ruś i Stara Ruś.

– To są drogi codziennego użytku, prowadzą przez wsie, ale też są to dojazdy do położonych dalej kolonii. Bardzo ważne dla mieszkańców, ale też ważne z punktu widzenia rozwoju gospodarczego gminy – mówił Krzysztof Krajewski, wójt gminy Wysokie Mazowieckie. – Wcześniej były tu albo drogi żwirowe, albo stary spękany asfalt. Były po prostu niebezpieczne, niewygodne do jazdy. Teraz to się zmieniło – dodał z satysfakcją.
Cała inwestycja kosztowała blisko 5,7 mln zł. Najwięcej pieniędzy na remonty gmina Wysokie Mazowieckie otrzymała z Rządowego Funduszu Polski Ład – ponad 4,9 mln zł.
Natomiast 400 tys. zł dołożył samorząd województwa.

– Te pieniądze trafiły tu w ramach naszego autorskiego programu Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów – wyjaśniał radny Łukasz Siekierko. – Myślę, że te pieniądze z budżetu województwa pomagają w tym, żeby standard dróg w województwie był taki jak np. na zachodzie kraju. Żeby nie było tego podziału na Polskę A i B – podkreślał.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama