Nowe bitomaty w Białymstoku!

Niedawno na terenie Białegostoku pojawiło się sporo nowych bitomatów. Jest to dobra wiadomość dla każdego kto jest zainteresowany wygodną wymianą gotówki na kryptowaluty (lub kryptowaluty na gotówkę!) W poniższym artykule przedstawimy pokrótce co warto wiedzieć o nowych bitomatach. 

50 nowych bitomatów w Białymstoku

Bitomat Białystok to urządzenie, które nie różni się praktycznie wyglądem od zwykłego bankomatu. Różnica wynika jednak w sposobie obsługi, bitomat obsługuje krytotowaluty. Urządzenia tego typu, służą do wymiany kryptowaluty na gotówkę (lub odwrotnie). Umożliwiają dokonywanie transakcji do 4500 złotych.

Pierwszy bitomat pojawił się w 2013 roku w Vancover, a obecnie Polska jest drugim krajem co do ilości posiadanych bitomatów na świecie. W samym Białymstoku jest ich obecnie 50. Dzięki usłudze ATM Egera w Polsce stoi przynajmniej jedno urządzenie do wymiany kryptowalut w każdym powiecie. Trzeba przyznać, że pojawienie się tak wielu bitomatów na terenie naszego kraju (w tym także w Białymstoku) jest pewnego rodzaju rewolucją.

Jak korzystać z nowych bitomatów?

Transakcja wymiany krytptowaluty na gotówkę wbrew stereotypom, które mówią, że jest skomplikowanym zadaniem, w praktyce jest wyjątkowo wygodna i intuicyjna. Po przeprowadzeniu pierwszej wymiany większość użytkowników stwierdza, że nie jest to trudniejsze od korzystania ze zwykłych bankomatów. Dla przykładu poniżej przedstawiamy, jak wypłacić gotówkę z bitomatu.

Cały proces rozpoczyna się od odwiedzenia serwisu atm.egera.com.  Można wejść na stronę w dowolnym miejscu nie trzeba wtedy być przy bitomacie. Na stronie trzeba wypełnić krótki formularz, w którym trzeba podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu, a także kwotę w PLN, którą chcemy wypłacić. Najniższa kwota jaką można zadeklarować to 50 zł, najwyższa 4500 zł. 

Na wpisany numer telefonu przyjdzie kod SkyCash, dzięki któremu można wypłacić gotówkę. Zazwyczaj czas oczekiwania na kod nie trwa dłużej niż 15 minut. Gdy już otrzymamy kod wystarczy udać się do bitomatu w celu wypłaty pieniędzy. Mapka dostępnych urządzeń na terenie Białegostoku znajduje się na stronie https://atm.egera.com/bialystok. Po dotarciu do bitomatu wystarczy postępować z instrukcją, która jest na ekranie urządzenia i po kilku kliknięciach cieszyć się wypłatą gotówki. Warto zwrócić tu uwagę, że kod SkyCash jest ważny przez 72 godziny, dzięki czemu nie trzeba się martwić o to, że czas na dokonanie wypłaty jest mocno ograniczony.

Najczęściej wymieniane korzyści płynące z korzystania z nowych bitomatów to szybkość transakcji, wygoda oraz bezpieczeństwo.