Reklama

Nowa taneczna tradycja

  Od kilku lat w okolicach grudnia po Polsce tańczy Moscow City Ballet. Mistrzowie z Rosji z trudem mieścili się na mocno przyciasnej scenie teatralnej dając kolejny argument zwolennikom budowy Opery za jak najszybszym ukończeniem budowli.

  Muzykę z baletu ”Romeo i Julia” autorstwa Sergiusza Prokofiewa rozsławiła reklama pewnego trunku. Ale przecież historia najsłynniejszych kochanków z Werony nie ma z tym nic wspólnego, zwłaszcza wytańczona przez rosyjskich perfekcjonistów. Wręcz przeciwnie, przywraca muzyce jej pierwotne, pełne mocy i głębi znaczenie. Tancerze zaś starali się na ile im tylko pozwalała wielkość naszej reprezentacyjnej sceny.

  Moscow City Ballet został założony w 1988 roku przez wybitnego rosyjskiego choreografa Viktora Smirnova-Golovanova, który przez ponad 20 lat tańczył jako solista w znakomitym rosyjskim Teatrze Bolszoj. W skład grupy wchodzi pięćdziesięciu pięciu tancerzy wywodzących się z najlepszych szkół choreograficznych Rosji i Ukrainy. Balet jest znany ze swojej perfekcji wynikającej z tradycji rosyjskiej szkoły baletu klasycznego. Sukces zespołu jest zasługą nieustających prób, jak i doskonałej spójności choreograficznej.

***

A już niedługo kolejne wielkie wydarzenie artystyczne w Filharmonii – występ Harlem Gospel Choir. Podczas ich koncertów widownia zrywa się z miejsc, tańczy, klaszcze i śpiewa…


Szczegóły >> tutaj

https://www.bstok.pl/up/news/996_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/996_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/996_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/996_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/996_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/996_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/996_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/996_8.jpg

Reklama