Reklama

Nowa stacja obsługi pojazdów w Białymstoku

Funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej  uroczyście przekazano dziś do użytku nowy budynek stacji obsługi pojazdów mieszczący się na terenie Komendy Oddziału  w Białymstoku. Nowa Stacja Obsługi Pojazdów odpowiada najnowszym standardom i w znacznym stopniu usprawni wykonywanie zadań związanych z ochroną granicy państwowej. W ramach projektu powstał między innymi budynek stacji obsługi pojazdów z częścią administracyjną, plac postojowy na pojazdy osobowe i ciężarowe utwardzony kostką betonową, a także oświetlenie i ogrodzenie kompleksu wraz z monitoringiem.

Zebranych na dzisiejszej uroczystości przywitał Komendant Oddziału gen. bryg. SG Grzegorz Biziuk, który jednocześnie podziękował wszystkim, którzy zaangażowani byli w przebieg inwestycji. Po poświęceniu budynku przez kapelanów Podlaskiego Oddziału SG uroczystego otwarcia obiektu dokonał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Następnie uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć cały obiekt i pomieszczenia nowej stacji między innymi halę warsztatową czy halę diagnostyczną. Nowa stacja wyposażona w nowoczesne i precyzyjne urządzenia będzie wykorzystywana do obsługi i konserwacji pojazdów służbowych. Obecnie Podlaski Oddział SG dysponuje niemal 390 pojazdami.

Budowę stacji rozpoczęto w czerwcu 2018 roku. Koszt budowy stacji wyniósł 13 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków ustawy „Program Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.