Reklama

Nowa przestrzeń coworkingowa w Białymstoku

IWG, największa na świecie firma zajmująca się pracą hybrydową i właściciel takich marek jak Spaces i Regus, otwiera swoje pierwsze supernowoczesne przestrzenie coworkingowe w Białymstoku i Krakowie.

Białystok to położone blisko granicy Łotwy i Białorusi/Ukrainy centrum przemysłu i uczelni wyższych. Nowa przestrzeń coworkingowa o powierzchni około 550 metrów kwadratowych znajduje się na parterze przy ulicy Hurtowej 8. Otwarcie planowane jest w pierwszym kwartale tego roku.

Regus Bonarka B4B w Krakowie znajduje się na granicy 11 Dzielnicy Podgórze Duchackie i 13 Dzielnicy Podgórze. Regus Bonarka zajmie pierwsze i szóste piętro o imponującej powierzchni 2 700 metrów kwadratowych w nowym biurowcu Bonarka B4B przy ulicy Puszkarskiej 7M. Nowa lokalizacja jest odpowiedzią na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracę hybrydową. 

W związku z bezprecedensowym zapotrzebowaniem firm i pracowników poszukujących rozwiązań
w zakresie pracy hybrydowej, IWG zamierza dodać 1000 nowych lokalizacji w ciągu najbliższego roku.  Praca hybrydowa oferuje firmom znacznie niższe koszty bazowe ze średnią oszczędnością 11 000 dolarów na pracownika.

Te dwa miasta to jedne z najszybciej rozwijających się ośrodków regionalnych w Polsce. Popyt na nowe miejsca pracy w tym rejonie był wysoki w 2022 roku, a liczba zapytań o powierzchnie
w lokalizacjach IWG wciąż rośnie.

IWG jest wiodącym na świecie dostawcą elastycznych przestrzeni do pracy – posiada 3 500 lokalizacji w 120 krajach. Członkowie mają dostęp do wszystkich lokalizacji i usług biznesowych za pośrednictwem aplikacji IWG. W ciągu najbliższego roku firma doda kolejne 1 000 lokalizacji, a już teraz w bazie jej klientów znajduje się 83 procent firm z listy Fortune 500.

Mark Dixon, prezes i założyciel IWG, skomentował: „Dzięki tym otwarciom będziemy w Polsce obecni jeszcze silniej. Jako ważne centra biznesowe, miasta te są dla nas fantastycznymi miejscami do ekspansji. Popyt na wysokiej jakości elastyczne miejsca pracy wciąż rośnie, ponieważ praca hybrydowa staje się nową normą.

Nasze otwarcia w Białymstoku i Krakowie nastąpiły w czasie, gdy coraz więcej firm odkrywa, że praca hybrydowa zwiększa satysfakcję i szczęście pracowników, a jednocześnie jest korzystna dla środowiska. Udowodniono również, że nasz model miejsca pracy zwiększa produktywność i pozwala firmie na zwiększenie lub zmniejszenie działalności przy znacznie obniżonych kosztach.”

Reklama

Reklama