Reklama

Nowa lokalizacja poradni lekarzy rodzinnych w Choroszczy

Wymienione wyposażenie, więcej sprzętu medycznego do diagnostyki, lepiej zagospodarowana przestrzeń dla pacjentów — to tylko niektóre zalety nowej siedziby poradni, która znajduje się teraz przy Placu im. dr. Zygmunta Brodowicza 1. W uroczystym jej otwarciu w środę, 26 kwietnia, uczestniczył Marek Malinowski, członek zarządu.


– Tuż obok działa laboratorium, na miejscu jest również przychodnia neurologiczna. Dostępny jest także tomograf i rentgen. Pacjentów nam przybywa z całego województwa – poinformował Krzysztof Szeweluk, dyrektor choroszczańskiego szpitala.

– Ważną zmianą jest również to, że pacjent nie musi już kluczyć po szpitalnych korytarzach, by dostać się do rejestracji, teraz jest dostępna bezpośrednio, zaraz przy wejściu do przychodni. Wcześniej pacjenci zgłaszali, że mają problemy z trafieniem, co stało się istotnym powodem do przeniesienia siedziby – powiedział Błażej Milewski, kierownik przychodni.

W środowym wydarzeniu uczestniczyli także m.in.: Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia urzędu marszałkowskiego oraz pracownicy przychodni.

Monika Pańko
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama