Nowa Kia Carens

Nowa generacja kompaktowego vana Kia Carens została zaprojektowana z myślą o europejskich klientach. Została znacznie powiększona i po raz pierwszy będzie także oferowana w wersji siedmioosobowej.
Kia Carens będzie teraz bardziej masywna, a zarazem jej wygląd nabrał bardziej dynamicznego charakteru. Mimo zwiększonych wszystkich rozmiarów odpowiednio o 55, 50 oraz 40 mm stylistom udało się zmniejszyć współczynnik oporu powietrza z 0,35 do 0,32. Powiększony został także i to aż o 130 mm rozstaw osi.
Większy rozstaw osi, szersza kabina oraz umieszczony niżej zbiornik na paliwo pozwolił na znaczne zwiększenie przestrzeni wewnątrz kabiny, m.in. poprzez obniżenie o 40 mm podłogi w tylnej części auta. Nawet na dwóch ostatnich miejscach w wersji siedmioosobowej bez problemu pomieszczą się dość wysokie dorosłe osoby. W obydwu wersjach tylne lub tylne i środkowe siedzenia składają się tworząc całkowicie płaską podłogę. Przy zajętych pięciu miejscach powierzchnia bagażowa przekracza 400 litrów, zaś w układzie dwuosobowym zwiększa się do 2.106 l.
W sprzedaży Carens na europejskim rynku oferowany będzie z jednym silnikiem benzynowym oraz jednym wysokoprężnym współpracujące z przekładnią manualną (5- lub 6-biegową) lub automatyczną (4-biegową). Dwulitrowy silnik diesla CRDi ze zmienną geometrią turbodoładowania osiąga moc 140 KM, zaś dwuliktrowa jednostka benzynowa moc 144 KM.
Oprócz zmienionego nadwozia, znacznie ulepszono zawieszenie, układ kierowniczy oraz hamulcowy. Niezależne zawieszenie, z przodu i z tyłu, wraz ze sztywniejszym nadwoziem mają zapewnić bardziej komfortowe prowadzenie auta na europejskich drogach. Z kolei za zwrotność auta odpowiadać będzie hydrauliczne wspomaganie kierownicy, a za skuteczne hamowanie większe tarcze hamulcowe – z prędkości 100 km/h nowa Carens zatrzymuje się po 41,8 metrach.
autor: Bstok.pl
Źródło KIA

Reklama