Reklama

Nowa karetka w Stawiskach

– Stawiski to miejscowość przy drodze ekspresowej S61, oddalona od Łomży, Kolna i Grajewa. Aby szybko i zgodnie ze standardami obowiązującymi w ratownictwie medycznym udzielać pomocy potrzebującym, ambulans jest tu bardzo potrzebny. Mam jednak nadzieję, że tych dramatycznych wydarzeń nie będzie zbyt wiele. Cieszę się, że łomżyńskie pogotowie się rozwija i dysponuje coraz lepszym sprzętem.  My także się staramy, aby było bezpieczniej budując i modernizując drogi – powiedział Marek Olbryś.

Jak poinformował Sławomir Szajda, dyrektor WSPR w Łomży, to dziesiąty ambulans, jaki otrzymała stacja w ostatnich trzech latach.  

–  Ambulans marki mercedes wyposażony w wysokiej klasy sprzęt służyć będzie mieszkańcom Stawisk i okolic, a gdy zajdzie taka potrzeba, także całego rejonu operacyjnego naszej stacji – mówił dyrektor.  

W Stawiskach czuwają całą dobę dwuosobowe zespoły ratowników medycznych. 

– To bardzo ważny moment dla naszej miejscowości i całej gminy. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim tym, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy na ten ambulans – stwierdziła burmistrz Agnieszka Rutkowska.

Koszt karetki z wyposażeniem wyniósł 533 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne pokryło 500 tys. zł.

WSPR w Łomży dysponuje trzynastoma ambulansami jeżdżącymi w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego. Oprócz tego ma cztery karetki transportowe, dwie do transportów międzyszpitalnych i jedną karetkę COVID-19.

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Barbara Likowska-Matys

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama