Reklama

Nowa aplikacja zamiast CiTTy

Aplikacja CiTTy, za pomocą której mieszkańcy Białegostoku mogą zgłaszać uwagi oraz zdarzenia, zostanie zastąpiona nową. Jej nazwę wybiorą białostoczanie – głosować można do 20 marca. Nowa platforma zacznie działać w połowie tego roku. Do tego czasu można korzystać z aplikacji CiTTy.

Aplikacja CiTTy funkcjonuje od października 2016 roku. Wśród mieszkańców Białegostoku cieszy się dużą popularnością, dzięki niej szybko i łatwo można dodać informacje o wszelkich zdarzeniach występujących na terenie naszego miasta. Dotychczas za pomocą tej platformy wpłynęło blisko 23 tys. zgłoszeń, tylko w ubiegłym roku – ponad 3,5 tys. Najczęściej zgłaszane interwencje dotyczą awarii oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej, uszkodzonej nawierzchni drogi lub chodnika, źle zaparkowanych samochodów, odśnieżania i pielęgnacji zieleni miejskiej, a także komunikacji miejskiej. Podczas wpisywania zgłoszenia użytkownik aplikacji może dodać do informacji zdjęcie wykonane za pomocą urządzenia mobilnego. Każdemu nowemu zgłoszeniu nadawany jest numer, dzięki któremu można sprawdzić, na jakim etapie znajduje się realizacja danej sprawy. Dzięki aplikacji zgłoszenia trafiają do odpowiedniej komórki w Urzędzie Miejskim. Jest to aplikacja bezpłatna.

W połowie roku planowana jest zmiana aplikacji CiTTy na nową, która będzie działała na tych samych zasadach, co poprzednia. Będzie zintegrowana ze stroną internetową Miasta i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bezpłatną aplikację będzie można pobrać ze sklepu Apple App Store (iOS) i Google Play (Android).

To nowe narzędzie do komunikacji z mieszkańcami będzie jednak nosiło nową nazwę. Jaką – o tym zdecydują białostoczanie. Na dole strony znajduje się ankieta z proponowanymi nazwami. Wystarczy wybrać jedną z nich i kliknąć „Wyślij”. Głosować można do 20 marca. Najczęściej wybierana propozycja stanie się nazwą nowej aplikacji miejskiej.

Anna KowalskaWybierz nazwę Nowej Miejskiej Aplikacji. Głosowanie trwa do 20 marca

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama