Nominowania do „World Car of the Year 2007”

5 kwietnia, podczas rozpoczęcia targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku, poznamy zwycięzcę konkursu na „Najlepszy Samochód Roku 2007 na Świecie”.
Do walki o miano „World Car of the Year 2007” stanęło łącznie 28 modeli, z których z początkiem lutego grono 44 dziennikarzy z 22 krajów wyłoniło dziesiątkę finalistów. Teraz, na kilka dni przed ogłoszeniem ostatecznych już wyników, w walce o to zaszczytne miano pozostały zaledwie trzy modele: Audi TT, Lexus LS460 oraz Mini.
Jednocześnie zostały ogłoszone trójki finalistów w pozostałych trzech kategoriach. Tytuł „Najlepsze auto wyczynowe” przypadnie jednemu z trzech modeli: Audi RS4, BMW 335i lub Porsche 911 Turbo. Najbardziej ekologicznym autem na świecie: BMW Hydrogen 7, Mercedes E320 Bluetec lub Volkswagen Polo BlueMotion. Z kolei najlepszym designem (World Car Design): Audi TT, Citroen C4 Picasso lub Fiat Grande Punto.
Konkurs World Car of the Year jest w tym roku organizowany po raz trzeci. Do walki o to miano mogą być nominowane tylko te modele, które w ubiegłym roku pojawiły się w sprzedaży w co najmniej pięciu krajach na minimum dwóch kontynentach.
autor: T.K.
Źródło: WCOTY

Reklama