Nissan Tiida – „Amerykański Samochód Osobowy 2007”

Amerykańscy dziennikarze branży motoryzacyjnej z Amerykańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych FIPA wybrali samochód osobowy i SUV roku. Nissan Tiida/Versa (na amerykańskim rynku), w kategorii samochodu osobowego roku i Hyundai Santa Fe w kategorii samochodów typu SUV osiągnęły najwyższe wyniki
Wyłonienie zwycięzców tego konkursu nie było prostym zadaniem dla głosujących dziennikarzy motoryzacyjnych, ponieważ wszyscy z grupy dziesięciu finalistów (z grupy 35 samochodów) to naprawdę świetne marki. Tytuł Car of Year 2007 przypadł w Nissanowi Tiida. Na wybór ten złożyły się następujące czynniki: radość prowadzenia, dobry stosunek jakość do ceny oraz ponad wszystko, przestrzenność wnętrza. Nie można nie wspomnieć również Hondy Civic i Toyoty Yaris, które uplasowały się na drugiej i trzeciej pozycji. Różnica punktowa między nimi była bardzo niewielka, a lidera wybrano w ostatnim momencie.
Wyboru dokonało międzynarodowe jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 19 krajów z całego kontynentu amerykańskiego stowarzyszonych pod szyldem FIPA. W preselekcji jurorzy wybrali 10 finalistów, z których w drugiej turze wyłonili głównego lidera. Plebiscyt FIPA różni się od innych plebiscytów tego rodzaju, ponieważ wybór samochodu osobowego i SUVa roku przez FIPA opiera się na bardzo demokratycznych zasadach i nie dyskryminuje opinii mniejszych krajów: głosujący ze wszystkich krajów ustalają jeden sposób selekcji i głosują razem jako jeden kraj.
autor: Bstok.pl
Źródło Nissan

Reklama