Nissan QASHQAI już w produkcji

Dzisiaj z taśmy produkcyjnej zakładu w Sunderland zjechał pierwszy egzemplarz najnowszego modelu Nissana – Qashqai.
Qashqai to kompaktowy crossover, który łączy w sobie atuty tradycyjnego rodzinnego hatchbacka z zaawansowaną technologią samochodu z napędem na cztery koła. Sunderland będzie produkowało około 130 000 sztuk, równolegle z Nissanem Note, Primerą, Micrą i Micrą C+C, a roczna wielkość produkcji ma wzrosnąć do 400 000 sztuk do końca 2007 r. Będzie to rekord tej fabryki.
Wartość inwestycji, jakie zostały przeznaczone na rozwój Qashqai to 322,8 miliona euro. Przy jego produkcji znalazło zatrudnienie ponad 3 000 osób w fabryce w Sunderland i w całym łańcuchu dostawczym. Specjalnie na potrzeby tego zadania utworzono 200 dodatkowych miejsc pracy i zatrudniono 100 praktykantów. Około 80% produkcji Qashqai będzie skierowanych na rynki zagraniczne, z czego większość trafi do sprzedaży w Europie. Model ten będzie wysłany również na inne kontynenty, w tym do krajów Blikiego Wschodu, Australii, Południowej Afryki oraz Japonii. Będzie to drugi model z fabryki Sunderland, który zostanie sprzedawany na japońskim rynku. Pierwszym był model Primera z 1996 r.
Co więcej, Qashqai jest pierwszym modelem zbudowanym zgodnie z założeniami nowo wdrożonego zintegrowanego systemu produkcyjnego ‘Nissan Integrated Manufacturing System’. Ten nowy, elastyczny system został wprowadzony do zakładów Nissana na całym świecie. Korzyści z wprowadzenia tego systemu obejmują miedzy innymi skrócenie czasu dostawy, poprawienie ergonomiki, zwiększenie liczby oferowanych modeli, dowolność sekwencji produkcyjnych, zwiększenie integracji z dostawcami.
Klienci będą mogli wybrać cztery silniki w trzech poziomach wyposażenia. Silniki dostępne w ofercie to dwie jednostki benzynowe o pojemności 1,6 i 2,0 litrów, wysokoprężny silnik 1,5 litrowy oraz 2,0 litra.
autor: Bstok.pl
Źródło Nissan

Reklama