» Nissan przekazuje samochody na rzecz pomocy osobom dotkniętym kryzysem humanitarnym w Ukrainie

Nissan przekazuje samochody na rzecz pomocy osobom dotkniętym kryzysem humanitarnym w Ukrainie

  Dodano: 2022-04-28

Wyświetlono: 27 razy

Nissan przekazuje samochody na rzecz pomocy osobom dotkniętym kryzysem humanitarnym w Ukrainie
Nissan przekazał sześć samochodów na rzecz stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, zajmującego się bezpośrednim wsparciem ukraińskich szpitali i medyków. Pojazdy służyć będą w celu niesienia pomocy osobom poszkodowanym wskutek kryzysu humanitarnego w Ukrainie.
foto © Nissan

Główny element darowizny stanowią trzy samochody terenowe Nissan Pathfinder specjalnie przygotowane do funkcjonowania jako pojazdy pomocy medycznej w trudnych warunkach. W tylnej części kabiny znajdują się pełnowymiarowe nosze do transportu poszkodowanych oraz miejsce siedzące dla ratownika medycznego. Samochody są również wyposażone w zestaw niezbędnego wyposażenia sanitarnego oraz medykamentów potrzebnych do sprawnego udzielania pomocy. Ponadto, w każdym z pojazdów znajduje się specjalna walizka pierwszej pomocy, umożliwiająca medykom zabranie podstawowego wyposażenia tam, gdzie nie można dotrzeć samochodem. Terenowe Nissany to wersje napędzane mocnymi, 4- i 6-cylindrowymi silnikami, zapewniającymi możliwość jazdy w trudnych, polowych warunkach. Dodatkowo, aby umożliwić jak najszybszy transport pacjentów, na samochodach zamontowano zestawy sygnałów świetlno-dźwiękowych.

 

Do użytku Polskiej Misji Medycznej przekazane zostały również trzy w 100% elektryczne Nissany LEAF, za pomocą których wolontariusze stowarzyszenia organizować będą transport uchodźców na terenie Polski, w szczególności osób słabszych i z niepełnosprawnościami.

 

„Jako międzynarodowa firma, której jeden z oddziałów znajduje się w Kijowie, o skali tragedii, jaka ma obecnie miejsce w Ukrainie, słyszymy także bezpośrednio od naszych pracowników. W obliczu tej sytuacji nie możemy pozostać obojętni i oprócz utworzenia specjalnego funduszu wsparcia dla pracowników i ich rodzin – Nissan Cares – postanowiliśmy także wspomóc organizację niosącą pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z Polską Misją Medyczną i mamy nadzieję, że nasze samochody pomogą uratować niejedno ludzkie życie” – mówi Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

 

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna od 1999 roku pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. Jego działania opierają się na pracy wolontariuszy: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarzy, rehabilitantów, a także psychologów i analityków medycznych. Jest jedną z niewielu polskich organizacji pozarządowych, które udzielają pomocy medycznej. Podczas konfliktu w Ukrainie zapewnia nieprzerwane funkcjonowanie miejscowych szpitali poprzez zakup i dostarczanie najpilniej potrzebnego sprzętu medycznego oraz lekarstw niezbędnych do ratowania zdrowia i życia. Stowarzyszenie uruchomiło także trzy punkty kompleksowej pomocy medycznej dla uchodźców z Ukrainy na przejściach granicznych w Korczowej, Hrebennym i Budomierzu.

 

„Zaangażowanie w pomoc na terytorium Polski i Ukrainy to odpowiedź na ogrom tragedii, z którymi mierzą się mieszkańcy ogarniętego wojną kraju po obu stronach granicy. Naszym zadaniem jest zapewnienie funkcjonowania szpitali, punktów pomocy medycznej i dotarcie do osób, które znajdują się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Przekazane przez Nissana samochody pozwolą nam skuteczniej działać w sytuacji, kiedy niezbędne jest wdrożenie mobilnych rozwiązań, w tym zaangażowanie zespołów ratowniczych, które muszą szybko dotrzeć do pacjenta z całym niezbędnym sprzętem medycznym” – mówi Ewa Piekarska-Dymus, prezes Polskiej Misji Medycznej.

Źródło: Nissan, Mototaraget
 Inne artykuły

» CUPRA wchodzi na rynek australijski 2022-04-25
  Cupra Born 2021 Po sukcesie sprzedażowym w Europie, CUPRA oficjalnie potwierdza, że jeszcze pod koniec bieżącego roku rozpocznie się produkcja modelu Born w Australii. Pierwsze egzemplarze w pełni elektrycznego miejskiego auta hiszpańskiej marki trafią do sprzedaży na początk… więcej »

» Wielkie otwarcie odnowionego Muzeum Mazdy już w maju 2022-04-21
  Muzeum Mazdy Muzeum prezentujące dorobek Mazda Mazda Motor Corporation, znajdujące się w głównej siedzibie firmy w Hiroszimie, przeszło gruntowną renowację. We wnętrzach obiektu prezentowane są zabytkowe pojazdy i eksponaty przedstawiające historię firmy od momentu jej pow… więcej »

» CUPRA ujawnia nowych kierowców na sezon FIA ETCR 2022 2022-04-20
  CUPRA kierowcy W nadchodzącym sezonie FIA ETCR 2022 do broniącego tytułu mistrza Mattiasa Ekströma i Jordiego Gené dołączają kolejne znane nazwiska – Tom Blomqvist i Adrien Tambay. CUPRA e-Racer wystartuje w nowej odsłonie oraz po zmianach technicznych. Nowy sezon wyśc… więcej »

» Nissan przejmuje zespół wyścigowy e.dams 2022-04-20
  Nissan ogłosił przejęcie zespołu wyścigowego e.dams, co oznacza, że będzie dysponował w 100% własną stajnią w Mistrzostwach Świata ABB FIA Formuły E. Zespół, mający obecnie siedzibę w Le Mans we Francji, zgodnie z planem będzie kontynuował udział w wyścigach w… więcej »

» Co Volkswagen ID. Buzz zawdzięcza platformie MEB? 2022-04-14
  ID. BUZZ Cargo 2019 Platforma skonstruowana dla samochodów elektrycznych Volkswagena, czyli MEB jest wykorzywana w wielu modelach aut Grupy Volkswagen, ale najbardziej jej zalety widać w najnowszym, w pełni elektrycznym modelu ID. Buzz. Dzięki płaskiej podłodze można było optymal… więcej »

» Światowa premiera online modelu Audi urbansphere concept 2022-04-12
  Rodzina nowych pojazdów koncepcyjnych Audi powiększa się o kolejny model: Po Audi skysphere concept i Audi grandsphere concept, marka z czterema pierścieniami w logo przedstawia Audi urbansphere concept. Rodzina pojazdów koncepcyjnych sphere to spojrzenie w pr… więcej »

» Jak zmniejszyć poziom zużycia paliwa? Oto 7 cennych rad 2022-04-12
  SEAT Arona Xperience Rosnące ceny paliw stanowią obecnie jeden z poważniejszych problemów wśród kierowców na całym świecie. Ekspert SEAT-a proponuje kilka sposobów, które zwiększą efektywność jazdy i zmniejszą poziom zużycia paliwa. Utrzymywanie stałej prędkości, hamowanie silniki… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama