Nissan Navara – najlepiej sprzedający się pickup europejski w 2006 roku

Nissan Navara (D40) był najlepiej sprzedającym się pickupem w Europie w 2006 roku — pierwszym pełnym roku sprzedaży tego modelu. Zostało zarejestrowanych 45.200 takich samochodów, co dało aż 25% udział w europejskim rynku pickupów.
W połączeniu z 13 tysiącami modeli Nissan Pickup (D22) zarejestrowananymi w 2006 roku, poziom udziału Nissana w tym gwałtownie rozwijającym się segmencie rynkowym wzrasta do 32%. Navara jest najlepiej sprzedającym się pickupem na rynkach takich jak Hiszpania —to rynek rodzimy, jako że jest on produkowany w fabryce Zona Franca w Barcelonie, a także we Francji, Holandii, Austrii, Belgii, Polsce, Szwecji i Irlandii.
Navara jest dostępna w dwóch różnych wersjach nadwozia: double cab (kabina podwójna) oraz king cab (kabina pojedyncza) i jest napędzana 2,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 171 KM o momencie 403 Nm, co stawia ją w pierwszym rzędzie segmentu. Siła uciągu wynosi 3 T — Navara jest pod tym względem najmocniejszym pickupem. Nieco ponad 80% aut jest zamawianych w wersji double cab. Opcje obejmują w pełni przełączalny napęd na wszystkie koła, unikalny system mocowania ładunków “C-Channel”, oparty na DVD system nawigacji satelitarnej Nissana “Birdview”, łączność bezprzewodową Bluetooth, automatyczną skrzynię biegów i system nagłośnienia ze zmieniarką na 6 CD.
autor: T.K.
Źródło Nissan

Reklama