Niezbędnik prawdziwego dżentelmena

Prawdziwy dżentelmen zawsze prezentuje się bez zarzutu i potrafi świetnie dopasować garderobę. Współcześnie mężczyźni przykładają coraz większą uwagę do swojego ubioru.  Wystarczy tylko zadbać o pewne podstawy naszej garderoby. Warto również dodawać do niej poszczególne elementy zgodne z naszym gustem, które mogą dodatkowo podkreślić styl. Co więc powinno się znaleźć w szafie prawdziwego dżentelmena?

Skórzane buty

Podstawą garderoby każdego dobrze ubranego mężczyzny są eleganckie buty. Nie muszą one być drogie, ale powinny być odpowiedniej jakości. Bardzo ważny jest materiał – powinna to być wysokogatunkowa skóra. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na zakup zbyt wielu par, powinniśmy inwestować w klasyki, które sprawdzą się w każdej stylizacji i przy różnych okazjach. Taki element to doskonała podstawa naszej garderoby i znacznie ułatwi nam komponowanie strojów. Jeżeli lubimy iść z duchem czasu i stać nas na częste kupowanie gorących hitów sezonu, to również powinniśmy zaopatrzyć się w przynajmniej 2-3 pary klasycznych modeli. Dzięki temu nigdy nie staniemy przed dylematem, w co się ubrać.

Dobry zegarek

Kolejnym bardzo ważnym element garderoby prawdziwego dżentelmena jest ponadczasowy zegarek. Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet rzadko decydują się na biżuterię. Jednak są takie elementy, które często znajdziemy w szafie prawdziwego dżentelmena. Należą do nich sygnety, łańcuszki oraz zegarki męskie. Te ostatnie to najlepszy sposób, aby nadać klasy naszej stylizacji. Nawet zwykłe dżinsy i podkoszulek prezentują się znacznie lepiej, gdy doda się do nich ponadczasowy zegarek. Wygląd zegarka należy dobrać do stylu ubrań, które najczęściej nosimy. Pozwoli to na zwiększenie zakresu jego funkcjonalności, dzięki czemu zawsze będzie pasował do naszych strojów. Duży wybór zegarków można znaleźć na zegarkicentrum.pl, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Biała, dobrze skrojona koszula

Najważniejsze dodatki już zostały wybrane, teraz kolej na elementy garderoby. W szafie prawdziwego dżentelmena nie może zabraknąć białej koszuli. Będzie ona doskonałym wyborem, gdy będziemy chcieli wyglądać elegancko. Musimy jednak pamiętać, żeby kupić odpowiedni model. Musi być też wykonana z doskonałej jakości materiału i najlepiej sprawdzi się klasyczny krój. Dodatkowo szafę warto wyposażyć też w kilka modeli w innych kolorach. Warto pomyśleć o niebieskiej lub fioletowej. Jeżeli chcemy trochę zaszaleć, możemy też kupić czerwoną, żółtą lub nawet różową. 

Dobrej jakości dżinsy

Pamiętaj, że dżentelmen nie zawsze musi ubierać się elegancko. Są sytuacje, gdy potrzebny mu jest casualowy strój. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się dżinsy. Najlepiej wybierać te proste bez żadnych dodatków i przetarć. Decydujmy się na spodnie z wykonane z wysokiej jakości bawełny w typowym dżinsowym odcieniu. Takie spodnie idealnie sprawdzą się w każdej sytuacji i nigdy nie wyjdą z mody.