Niezawodna Dacia Logan

Niezawodność jest najistotniejszym kryterium, jakim kierują się potencjalni nabywcy przy wyborze samochodu. W oficjalnym rankingu przeprowadzonym przez „l’Automobile Magazine” w kategorii Jakość/Niezawodność, Dacia Logan otrzymała całościową ocenę 17/20 punktów, wyprzedzając nie tylko wszystkie niemieckie marki segmentu, ale także Toyotę Corollę.
W lutym „l’Automobile Magazine” opublikował wyniki rankingu, w którym poddał przeglądowi ponad 120 modeli 31 różnych marek. Logan uplasował się na pierwszej pozycji w kategorii samochodów kompaktowych, uzyskując w ocenie niezawodności aż 19 na 20 możliwych punktów. Otrzymał także wyjątkowo pozytywne komentarze chwalące konstrukcję gwarantującą trwałość i podkreślające dużą niezawodność podzespołów mechanicznych oraz elektronicznych. Doceniono również jego solidność i jakość wykonania.
„Zaprezentowane w rankingu wyniki jakości są bardzo dobre i stawiają Renault w gronie najlepszych producentów, co odzwierciedla jego rzeczywistą pozycję w stosunku do konkurentów – mówi Yann Vincent, Dyrektor ds Jakości Renault. „Na osiem segmentów, w których pojawiła się marka Renault, aż w sześciu uplasowała się ona w pierwszej trójce, a czołową pozycję zajmuje w trzech, m.in. w segmencie samochodów kompaktowych, gdzie na pierwszym miejscu znalazła się właśnie Dacia Logan”.
Dacia szybko zdobyła sobie przychylność nabywców również w Polsce. Właściciele tego samochodu, wypowiadający się na forach internetowych, chwalą Logana. Do jego podstawowych zalet użytkownicy zaliczają:” dużo miejsca w środku, duży bagażnik, bardzo dobre zawieszenie, dobra cena zakupu i gwarancja, rozsądne spalanie” (Darek, https://logan.fora.pl/). Inni podkreślają komfort jazdy oraz swobodne poruszanie się nawet po gorszych drogach, a także korzystny stosunek jakości do ceny. „Dacia jest w tej chwili najlepszym, rozsądnym wyborem na rynku. (…) Na korzyść Daci przemawia jej bezawaryjność, co w obecnych czasach jest zaletą nie do pobicia”
autor: T.K.
Źródło: Renault

Reklama