Reklama

Nietrzeźwy z zakazem na Zalewie Siemianówka

Nietrzeźwy z zakazem na Zalewie Siemianówka

Data publikacji 25.07.2022

Policjanci zatrzymali 59-latka, który pływał po Zalewie Siemianówka łodzią mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał już zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Posterunku Policji w Michałowie patrolując Zalew Siemianówka, otrzymali zgłoszenie o wędkarzu, który może być nietrzeźwy. Informację o nim otrzymali od świadka, który widział, jak mężczyzna śpi w łódce. Mundurowi zauważyli wędkarza na środku zalewu. Płynął łodzią z napędem silnikowym około kilometr od brzegu. Policjanci w rozmowie z mężczyzną od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 59-letniego mieszkańca gminy Dobrzyniewo Duże. Mężczyzna miał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Reklama

Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym jest zabronione. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama