Reklama

NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKÓW

NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKÓW

Data publikacji 18.09.2023

Dzięki obywatelskiej postawie, pijany kierowca został zatrzymany. Trzej mężczyźni uniemożliwili kontynuowanie jazdy nietrzeźwemu kierowcy peugeota. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 31–latkowi prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, wczoraj chwilę po 18, otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego na ulicy Łąkowej w Mońkach. Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali zgłaszających trzech mężczyzn w wieku od 22 do 31 lat. Rozmówcy powiedzieli policjantom, że jadąc za kierowcą peugeota widzieli jak co chwila zjeżdża na pobocze. Jego zachowanie wskazywało, że może się znajdować po alkoholu. Mężczyźni uniemożliwili kierowcy dalszą podróż i jednocześnie wezwali na miejsce policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama