Nietrzeźwy i na zakazie podawał się za brata, bo był poszukiwany

Nietrzeźwy i na zakazie podawał się za brata, bo był poszukiwany

Data publikacji 05.07.2022

Nietrzeźwy kierowca, poszukiwany przez żywiecki sąd za oszustwo, wpadł w Suwałkach. Mężczyzna podawał dane brata, aby nie trafić do aresztu. Okazało się również, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ponad 5 miesięcy spędzi w areszcie. To tylko jeden z 7 kierowców po alkoholu zatrzymanych wczoraj przez policjantów z suwalskiej drogówki.

Wczoraj rano na ulicy Reja policjanci z suwalskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. O 6 zatrzymali do kontroli renault. Badanie stanu trzeźwości, siedzącego za kierownicą mężczyzny, wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie. Podczas kontroli mężczyzna próbował wprowadzić w błąd mundurowych, podając dane brata. Wpadł, kiedy policjantki w bazie danych zobaczyły zdjęcie innego mężczyzny. Wtedy wszystko wyszło na jaw. Okazało się, że 29-latek jest poszukiwany i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Suwalczanin od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Żywcu za oszustwo, a przez suwalski sąd za kradzieże. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi ponad 5 miesięcy.
To nie jedyny przypadek kierowcy pod wpływem alkoholu, który wpadł wczoraj w ręce suwalskiej drogówki.  Na niemal 600 przebadanych kierowców policjanci zatrzymali kolejnych 6, z czego dwóch było po użyciu alkoholu.
Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu do lat 5.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama