NIETRZEŹWI I BEZ UPRAWNIEŃ W RĘKACH POLICJANTÓW

NIETRZEŹWI I BEZ UPRAWNIEŃ W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 27.06.2022

Tylko w weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich wpadł, bo uderzył w ogrodzenie posesji. 18-latek siedzący za kierownicą mercedesa miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z nietrzeźwych kierowców miał ponad 0,5 alkoholu w organizmie. Obaj nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w sobotnią noc. Policjanci z patrolówki jadąc ulicą Nowogrodzką zauważyli kierowcę mercedesa, który z piskiem opon skręcał w jedną z osiedlowych ulic. Kiedy zawrócili za tym samochodem zobaczyli, że kierowca wjechał w ogrodzenie posesji. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ale funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 18-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że łomżanin nie posiada prawa jazdy.

Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł wczoraj wieczorem, po tym jak policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca volkswagena może być nietrzeźwy. Wskazany samochód mundurowi zatrzymali w pobliżu miejscowości Stryjaki. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jedwabnem podczas rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą wyczuli alkohol. Badanie alkomatem 36-latka wykazało, że miał on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, również okazało się, że mieszkaniec gminy Przytuły nie posiada prawa jazdy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wypił tylko jedno piwo, ale na pusty żołądek, a chciał wrócić do domu.      

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione wykroczenia. 

Źródło: Podlaska Policja

Reklama