Reklama

Niespokojna doba na granicy polsko-białoruskiej

Wczoraj na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży polskie patrole były znów atakowane przez grupy cudzoziemców, którym nie udało się przekroczyć granicy. Cudzoziemcy rzucają nie tylko konarami drzew, ale również kawałkami cegieł i kostki brukowej przywożonej przez służby białoruskie. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 


Z kolei na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Płaskiej 14 cudzoziemców (obywatele Senegalu, Angoli, Kongo) przeprawiło się wbrew przepisom przez rzekę graniczną Wołkuszanka. Pozostałe zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w  Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku.  


Ostatniej doby nielegalnie na terytorium Polski próbowali przedostać się obywatele między innymi z Malezji, Kuby, Sudanu, Pakistanu, Sri Lanki, Syrii, Afganistanu, Kuby, Jemenu.

Reklama


Na terenie gminy Hajnówka patrol Straży Granicznej zatrzymał obywatela Ukrainy, który w aucie przewoził trzech obywateli Jemenu. Cudzoziemcy przekroczyli wbrew przepisom granicę polsko-białoruską.
YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film


Podlaska Straż Graniczna

Reklama