Reklama

Niemcy na podium II etapu Orlen Wyścig Narodów

Morten Nørtoft, lider po I etapie, w finałowych zmaganiach musiał uznać wyższość Niemca. Ole Theiler na metę w Augustowie wjechał samotnie z kilkudziesięciosekundową przewagą. Duńczyk wygrał za to kwalifikację generalną i zatrzymał koszulkę lidera.

Orlen Wyścig Narodów za nami. Finałowy etap odbył się w sobotę, 10 września na trasie z Białegostoku do Augustowa. Ponad 70 kolarzy ruszyło w trasę ponad 136 km m.in. przez Knyszyn, Jaświły, Suchowolę, Dąbrowę Białostocką, Lipsk i Sztabin. Warunki pogodowe wciąż nie były najlepsze dla kolarzy – chłód i zacinający deszcz nie ułatwiały rywalizacji.

Od startu tempo wyścigu było dość szybkie. Do ucieczki pretendowali kolarze reprezentacji Niemiec, Danii i Polski, atakowali też Litwini i Belgowie. Na ternie Puszczy Augustowskiej wyścig podzielił się na kilka odcinków. Na czele kręcił Ole Theiler z Niemiec. Na kilka kilometrów przed metą wypracował ok. 40-sekundową przewagę nad peletonem. Na metę w centrum Augustowa wjechał samotnie. Chwilę po nim linię mety przecięli koledzy z reprezentacji Niemiec: Leslie Lührs i Tim Torn Teutenberg.

W II etapie Oreln Wyścig Narodów dobrze poradzili sobie także Polacy. Filip Prokopyszyn ukończył wyścig na czwartym miejscu, a Piotr Mierzyński był szósty. Biało-czerwoni weszli na podium w kwalifikacji drużynowej.

W klasyfikacji generalnej triumfował Morten Aalling Nørtoft z Dani, który zwyciężył w I etapie wyścigu. Drugie miejsce zajął Leslie Lührs z Niemiec, a trzecie Gleb Karpenko z Estonii. Dokładnie taki sam skład podium był po I, piątkowym etapie wyścigu. Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kacper Gieryk, a na ósmej pozycji rywalizację zakończył Michał Pomorski.

W klasyfikacji drużynowej po II etapie zwyciężyli Niemcy. Na drugie miejsce weszli Słowacy, podium zamknęła drużyna z Polski.

Orlen Wyścig Narodów to dwudniowe zawody dla kolarzy do lat 23, którzy rywalizują w barwach reprezentacji narodowych. Zawody należą do prestiżowego cyklu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Puchar Narodów. Wystartowało w nim łącznie 13 ekip z Danii, Estonii, Włoch, Niemiec, Austrii, Litwy, Belgii, Ukrainy, Słowacji, Polski. I etap odbył się w piątek, 9 września z Supraśla do Białegostoku. II etap odbył się następnego dnia z Białegostoku do Augustowa.

Relacje z Orlen Wyścig Narodów można obejrzeć w telewizji. Jeszcze w sobotę, 10 września w TVP 2 w godz. 19:32-19:34 planowana jest kronika zawodów, a w TVP 1 ok. godz. 23:45-23:55 podsumowanie. W poniedziałek, 12 września o godz. 10:45 oraz we wtorek, 13 września o godz. 6:30 w TVP Sport będzie podsumowanie zwodów – skrót z obu etapów.

Wyniki II etapu Orlen Wyścig Narodów:

1.                  Ole Theiler – Niemcy

2.                  Leslie Lührs  – Niemcy          

3.                  Tim Torn Teutenberg – Niemcy       

4.                  Filip Prokopyszyn – Polska

5.                  Andrej Liska – Słowacja        

6.                  Piotr Mierzyński – Polska

7.                  Fabian Steininger  –  Austria              

8.                  Tim Wafler   –  Austria                         

9.                  Adam Foltan  – Słowacja     

10.              Gleb Karpenko – Estonia     

Klasyfikacja generalna Orlen Wyścig Narodów:

1.                  Morten Nørtoft – Dania

2.                  Leslie Lührs  – Niemcy

3.                  Gleb Karpenko – Estonia

4.                  Tim Torn Teutenberg – Niemcy

5.                  Frederik Bjørn Sørensen – Dania

6.                  Kacper Gieryk – Polska

7.                  Simon Bak – Dania

8.                  Michał Pomorski – Polska

9.                  Zygimantas Matuzevicius – Litwa

10.              Tim Wafler   –  Austria 

Artykuł Niemcy na podium II etapu Orlen Wyścig Narodów pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama