Reklama

Nielegalnie przez polsko

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi (Warmińsko – Mazurski Oddział Straży Granicznej) pełniący służbę w ramach wsparcia Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli w gminie Puńsk volkswagena caravelle na łotewskich tablicach rejestracyjnych, którego kierowcą był obywatel Białorusi. Mężczyzna w aucie przewoził 8 cudzoziemców, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Cudzoziemcy wraz z kierowcą zostali przekazani funkcjonariuszom z Placówki SG w Sejnach, którzy prowadzą dalsze czynności. Jak się okazało pasażerowie auta to obywatele Afganistanu, sześciu z nich nie posiadało żadnych dokumentów. Wczoraj w ramach readmisji mężczyźni zostali przekazani stronie litewskiej. 41 – letni obywatel Białorusi został zatrzymany. Usłyszał zarzut organizowana nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Komendant Placówki SG w Sejnach wydał mu decyzję zobowiązującą go do powrotu do kraju pochodzenia z zakazem wjazdu do krajów strefy Schengen na 10  lat.


Kolejne zdarzenie miało miejsce w gminie Wiżajny. Funkcjonariusze z Placówki SG w Dubeninkach (Warmińsko – Mazurski Oddział Straży Granicznej) pełniący służbę również w ramach wsparcia Podlaskiego OSG zatrzymali do kontroli mercedesa zarejestrowanego w Polsce, którego kierowcą był obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził 4 nielegalnych migrantów. Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce -Tartak przeprowadzili w stosunku do cudzoziemców doraźną kontrolę legalności pobytu na terytorium naszego kraju. Ustalili, że pasażerowie mercedesa to obywatele Syrii, którzy nie posiadają dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Mężczyźni zgodnie z obowiązującymi przepisami zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 34-letni obywatel Ukrainy – kierowca, usłyszał tak jak obywatel Białorusi zarzut organizowana nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa i otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu do kraju pochodzenia z zakazem wjazdu do krajów strefy Schengen na 10  lat.


Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku granicy z Litwą zatrzymali 39 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.


Podlaska Straż Graniczna

Reklama