Reklama

Nielegalni migranci na litewskim odcinku granicy państwowej

W sobotę nad ranem patrol z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszem Policji w miejscowości Wigrańce zatrzymał do kontroli skodę na warszawskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że oprócz kierowcy – obywatela Ukrainy, w aucie znajduje się jeszcze czterech obywateli Indii i jeden Pakistańczyk. Tego samego dnia, kolejnego przemytnika, również obywatela Ukrainy zatrzymał patrol Straży Granicznej z Augustowa. Volkswagenem posiadającym estońskie tablice rejestracyjne przewoził trzech Irańczyków. Ustalono, że wszyscy podróżni w  godzinach porannych przekroczyli polsko – litewską granicę.

Natomiast dziś nad ranem wspólny patrol Policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej z Sejn zatrzymał kolejnego kuriera z nielegalnymi migrantami. Dwudziestoletni obywatel Mołdawii przewoził w swoim chevrolecie pięciu Afgańczyków.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku granicy z Litwą zatrzymali już 99 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

  • Samochód z zatrzymanymi nielegalnymi migrantami
    Samochód z zatrzymanymi nielegalnymi migrantami

Reklama