Reklama

Nielegalnej migracji mówimy STOP

Determinacja cudzoziemców do nielegalnego przekraczania polsko-białoruskiej granicy zwiększa się i nie jest podyktowana chęcią uzyskania ochrony w Polsce, ale możliwym szybkim przedostaniem się przez nasz kraj do Europy Zachodniej. Coraz częściej obserwujemy agresywne zachowania cudzoziemców, którzy za wszelka cenę chcą osiągnąć swój cel, atakując polskie służby. W dalszym ciągu służby białoruskie pomagają cudzoziemcom w nielegalnym przekraczaniu polsko-białoruskiej granicy, dostarczając im niezbędny sprzęt do forsowania zabezpieczeń granicznych.   


Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży 10-osobowa grupa migrantów agresją zareagowała na brak możliwości sforsowania technicznych zabezpieczeń granicy. Polskie patrole zostały obrzucane kamieniami i gałęziami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Czynności związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji prowadzili również funkcjonariusze z Narewki, Krynek, Mielnika i Płaskiej.


Wczoraj w okolicach Narewki zatrzymano również jednego kuriera. Obywateli Ukrainy usiłował swoim autem przewieźć w głąb Europy Zachodniej 7 cudzoziemców, którzy uprzednio nielegalnie przekroczyli polsko – białoruską granicę.

Podlaska Straż Graniczna

Reklama