Reklama

Nielegalna migracja w letni weekend

Zdarzenia z nielegalną migracją odnotowane zostały na odcinkach służbowej odpowiedzialności  placówek SG w Płaskiej, Mielniku, Białowieży, Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych. W  piątek doszło do 106 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w sobotę 160, a w niedzielę takich zdarzeń było 159. Migranci aby nielegalnie przedostać się na terytorium Polski pokonywali między innymi graniczne rzeki. W rejonie Białowieży – rzekę przewłoka, a  w okolicach Płaskiej rzekę Wołkuszanka.  Ujawnieni w weekend obcokrajowcy pochodzili z  Egiptu, Syrii, Tadżykistanu, Jemenu, Etiopii, Somalii, Bangladeszu, Afganistanu, Sri Lanki, Pakistanu, Sudanu, Kongo, Kamerunu, Indii, Iraku, Iranu i Nepalu. 


W sobotę zatrzymano ponad to trzech kurierów.  Obywatel Ukrainy, który przewoził 4 Syryjczyków zatrzymany został w okolicy Białowieży. Kolejnych dwóch obywateli Ukrainy przewożących 3 cudzoziemców pochodzących z Bangladeszu zatrzymanych zostało w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Bobrownikach.


Od początku 2023r. na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej próby nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy podjęły osoby pochodzące z 49 różnych krajów.  • Funkcjonariusze Straży Granicznej
    Funkcjonariusze Straży Granicznej
Podlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama