Reklama

Nielegalna migracja na polsko-białoruskiej granicy

W trakcie weekendu interwencje prowadzili funkcjonariusze z  Placówek SG w Krynkach, Bobrownikach, Narewce, Mielniku, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze. W  piątek odnotowanych zostało 56 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w sobotę 38, a w niedzielę takich zdarzeń było 23. Ujawnieni obcokrajowcy pochodzili z Egiptu, Iraku, Erytrei, Indii, Tadżykistanu, Iranu, Syrii, Afganistanu, Etiopii i Jemenu.  


Kilka grup cudzoziemców podchodziło też pod barierę, lecz na widok polskich patroli wycofało się na Białoruś. W sobotę w rejonie Bobrownik trzech obywateli Indii prowadzonych przez przewodnika z Tadżykistanu przekroczyło rzekę graniczną Świsłocz.  W niedzielę natomiast na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Krynkach ujawniono 13 Egipcjan, którzy granicę na rzece przekroczyli pontonem.   


W piątek zatrzymano także kurierów. Obywatel Gruzji przyjechał odebrać ujawnionych w okolicy Narewki 16 Afgańczyków, a obywatel Ukrainy przewożący 3 Irakijczyków i 3 Syryjczyków zatrzymany został w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Mielniku.


W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już w sumie 486 pomocników i organizatorów  w nielegalnym przekroczeniu granicy.  • Ponton na rzece granicznej
    Ponton na rzece granicznej

  • Ponton na rzece granicznej
    Ponton na rzece granicznej
Podlaska Straż Graniczna

Reklama