Niebezpieczna prędkość – surowe konsekwencje

Niebezpieczna prędkość – surowe konsekwencje

Data publikacji 11.01.2022

W niedziele, zambrowscy policjanci sprawdzali z jaką prędkością jeżdżą kierowcy na krajowej „ósemce”. 23-letni kierujący mercedesem miał na liczniku 199 kilometrów na godzinę. To o 79 kilometrów za dużo. Mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Od 1 stycznia obowiązują nowe, wyższe stawki grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. W niedzielę, na krajowej „ósemce” przekonali się o tym kierowcy, których prędkość sprawdzali zambrowscy policjanci. Do pierwszej kontroli doszło przed 12. Wtedy to został zatrzymany 23-letni kierujący mercedesem. Mężczyzna pędził z prędkością 199 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Kolejny kierowca został zatrzymany już chwilę później. 35-letnie kierowca volkswagena na tym samym odcinku drogi jechał o 54 kilometry na godzinę za dużo. W myśl nowych przepisów mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto również zasiliło 10 punktów karnych.

Nowe stawki mandatów za przekroczenie prędkości:

Policjanci przypominają, że jeśli widzisz zagrożenie w ruchu drogowym, zaznacz to miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

Pliki do pobrania

Źródło: Podlaska Policja

Reklama