Nie tylko walczyć, lecz również grać

Jagiellonia Białystok zremisowała z Legią Warszawa 2:2  w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn po spotkaniu.

Piotr Nowak (Jagiellonia): Za nami bardzo interesujące spotkanie. Zaczęliśmy mecz z dużymi problemami, bo z powodu kontuzji wypadło nam dwóch zawodników. Mimo to staraliśmy się atakować i wprowadzone zmiany nie pokrzyżowały nam planów. W drugiej połowie spotkanie bardziej otworzyło się, mieliśmy więcej sytuacji. Możemy być zadowoleni z gry i kreowania sytuacji. Zmiennicy mieli pomysł na grę i byli zaangażowani. Nie jestem jednak zadowolony, że w ostatnich minutach wypuściliśmy zwycięstwo z rąk. Powinniśmy zagrać mądrzej, chcieliśmy pożegnać się z kibicami zwycięstwem. Kontuzje naszych zawodników nie powinny być długotrwałe, ale mogą potrwać kilka tygodni. Michał Pazdan powinien być do naszej dyspozycji na ostatni mecz.   Musimy grać w piłkę do ostatniego gwizdka, a nie w końcówkach spotkań ograniczać się do defensywy. To musimy poprawić w kontekście przyszłego sezonu. Chcemy zmienić filozofię naszej gry. Nie chcemy tylko walczyć, ale również grać w piłkę.

Aleksandar Vuković (Legia Warszawa): Kolejny remis w Białymstoku. Często dzielimy się punktami z Jagiellonią na tym terenie. W pierwszej połowie Jaga niczym nas nie zaskoczyła, ale nie spodziewaliśmy się, że gospodarze będą tak defensywnie nastawieni. W drugiej części więcej działo się pod obiema bramkami. Straciliśmy gole po stałych fragmentach i na pewno jest to nasza bolączka. Nie powinniśmy dopuszczać rywala do sytuacji po dośrodkowaniach. Mogliśmy również uniknąć rzutu karnego, który był bardzo niepotrzebny. Zadowolony jednak jestem z tego, że potrafiliśmy dwa razy odpowiedzieć przy żywiołowo dopingujących kibicach. Gdy obie drużyny grały o mistrzostwo, zawsze szanowaliśmy punkty zdobywane w Białymstoku. Nie inaczej jest dziś.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 2:2 (0:0)

Bramki: Israel Puerto 48’, Jesús Imaz 76’ (k) – Tomáš Pekhart 70’, Michał Pazdan 85’ (s)

Info i zdjęcie za:jagiellonia.pl

Artykuł Nie tylko walczyć, lecz również grać pochodzi z serwisu Podlaski Sport.