(NIE) TRZEŹWA ŚRODA NA SUWALSKICH DROGACH

(NIE) TRZEŹWA ŚRODA NA SUWALSKICH DROGACH

Data publikacji 16.09.2021

W ciągu niespełna 4 godzin suwalscy policjanci zatrzymali aż 7 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. To bilans wczorajszych kontroli trzeźwości suwalskiej drogówki. Przypominamy, że hasło „Piłeś – Nie jedź” jest zawsze aktualne!

Wczoraj policjanci z suwalskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców na terenie naszego miasta i powiatu. Przez niespełna 4 godziny, w różnych punktach, skontrolowali ponad 700 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali aż 6 kierowców, którzy znajdowali się po użyciu alkoholu, a jeden wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Każdy z nich to potencjalny sprawca tragedii. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego. Staje się on niebezpieczny nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni stracili prawa jazdy. Teraz nieodpowiedzialnymi kierowcami zajmie się sąd.

Od początku roku suwalscy policjanci zatrzymali 152 kierowców pod wpływem alkoholu oraz 38 kierowców po użyciu alkoholu. Hasło „Piłeś – nie jedź” jest zawsze aktualne.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama