Reklama

Nie szukają ochrony

Osoby znajdujące się po tamtej stronie granicy i próbujące nielegalnie ją przekroczyć działają wspólnie ze służbami białoruskimi nagrywając i przekazując materiały potrzebne służbom białoruskim do ich propagandowych działań. Służby białoruskie zaangażowane w nielegalne przekraczanie polsko-białoruskiej granicy bardzo często wykorzystują nagrania wykonywane przez cudzoziemców dorabiając do tego swoją historię.


Migranci, którzy próbują nielegalnie przekraczać granicę naszego państwa za wszelką cenę chcą osiągnąć swój cel, nawet atakując polskie służby. Często w kierunku funkcjonariuszy kierują obraźliwe gesty,  pokazując w ten sposób swój stosunek do Polski i Polaków. Stojąca na ich drodze zapora fizyczna i elektroniczna, która w znaczny sposób utrudnia i nie dopuszcza do nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej to bardzo niewygodny dla cudzoziemców system ochrony granicy.


Cudzoziemcy na filmie przemieszczają się wzdłuż granicy po stronie białoruskiej na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Narewce.Podlaska Straż Graniczna

Reklama