Reklama

Nie przegap! Sztuka budowania wiecznie żywa, czyli Bauhaus (1919-2019) – Past – Present – Future

Jaka współcześnie jest rola architektury? Z czego czerpie i dokąd zmierza? Jaki miały na nią wpływ idee Bauhausu? Dlaczego współcześnie są inspirujące? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć uczestnicy międzynarodowej konferencji. Przyjdź i posłuchaj we wtorek i środę 14-15.05. br. na Politechnice Białostockiej!

W tym roku przypada 100-letnia rocznica powstania w Niemczech szkoły projektowania i rzemiosł Bauhaus. W związku z tym wydarzeniem Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, wspólnie z Fundacją na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej organizuje Międzynarodową Konferencję Naukową Bauhaus (1919-2019) – Past – Present – Future. Odbędzie się ona w dniach 14-15.05. br. na Wydziale Architektury Politechniki w Białymstoku. Sponsorami konferencji są mi.in.: Miasto Białystok, Pfleiderer, Miasto Supraśl, Unicell Polska.
Jubileusz powołania Bauhausu organizatorzy konferencji uznali za doskonałą okazję, aby dyskutować o dziedzictwie niemieckiej szkoły artystycznej. Wiadomo, że sposób budowania oraz myślenia o architekturze zapoczątkowany przez twórców Bauhausu wywarł ogromny wpływ na europejskich projektantów wzornictwa, wnętrz oraz architektów XX wieku.
Konferencja ma pokazać, że jest to dziedzictwo wciąż żywe, a idee Bauhausu odnajdujemy we współczesnym myśleniu o budownictwie.

Sztuka budowania, zapoczątkowana aranżacją budynku Bauhaus w Dessau, wycisnęła piętno na całej epoce. Wyznaczyła stosunek architektury do techniki i kultury projektowania, wskazując drogę ku nowym czasom – także tym dzisiejszym nacechowanym ekologią. To sztuka budowania – zintegrowana z innymi dyscyplinami sztuk – służy jakościowej przemianie życia. […] Bauhaus […] zademonstrował nowatorskie rozumienie przestrzeni, transparentność, otwartość przestrzeni i płynne jej przenikanie. Stał się pomostem pomiędzy twórczością artystyczną, rzemiosłem i twórczością przemysłową

– przekonują organizatorzy Międzynarodowej Konferencji Naukowej Bauhaus (1919-2019) – Past – Present – Future, w tekście promującym ideę wydarzenia.

O sztuce budowania – zawsze warto rozmawiać
Konferencja Naukowa Bauhaus (1919-2019) – Past – Present – Future ma rangę międzynarodowego wydarzenia. Wezmą w niej udział członkowie Saksońskiej oraz Berlińskiej Akademii Sztuki, naukowcy i doktoranci z Rosji, Rumunii, Czech, Węgier, Łotwy, Ukrainy i Polski.
Ze względu na miejsce spotkania – Białystok – oraz grono uczestników organizatorzy pragną, aby to zebranie przedstawicieli świata nauki, technologii i architektury, było również okazją do rozmowy o wpływie, jaki Legendarna Szkoła wywarła i wywiera na twórców z krajów Europy Wschodniej. Tym bardziej, że – jak podkreślają – białostocka konferencja jest jedynym wydarzeniem tej rangi w Polsce, poświęconym rocznicy powstania Bauhausu.

Projektowanie i sektor budowania, rozumiane jako pewna całościowa koncepcja rozwoju branży architektonicznej to tematy bliskie marce Pfleiderer. Zawsze chcemy o nich rozmawiać. W tym sensie konferencja o Bauhausie to wyjątkowe wydarzenie. Nie mogło nas na nim zabraknąć. Ponadto jest to inicjatywa Politechniki Białostockiej, z którą firmę Pfleiderer oraz jej partnera sprzedażowego – firmę Wiór – łączy stała współpraca na rzecz rozwoju młodych osób w dziedzinach kreatywnych

– komentuje obecność firmy Pfleiderer na konferencji Iga Kattner, Trade Marketing Manager Pfleiderer.

Na czas konferencji firma Pfleiderer, miesięcznik „Architektura & Biznes” oraz pozostali patroni wydarzenia będą mieli zaaranżowane stoiska w głównej hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Będzie więc można podczas imprezy porozmawiać o współczesnym designie, trendach wnętrzarskich, architekturze i budownictwie.
Nie codziennie nadarza się okazja do spotkania i rozmowy o sztuce budowania i spuściźnie Bauhausu w tak ciekawym i różnorodnym gronie. Nie można tego przegapić! Międzynarodowa Konferencja Bauhaus (1919-2019) – Past – Present – Future majowe wydarzenie na Politechnice Białostockiej. Wstęp wolny!
Więcej informacji o konferencji i szczegółowy program na stronie: www.100bauhaus.pb.edu.pl

Reklama